elektrik-panosu-anahtar-seti.jpg

Elektrik panoları elektriğin tesisat veya bina ortamında yer alan sistemlere dağıtılmasını ve iletilmesini sağlayan şalt malzemeleri ve kablolarının bir arada kullanıldığı kabinlerdir. Elektrik panoları içerisinde bulunan reaktif elektrik sayaçları, aktif elektrik sayaçları, elektrik baraları, güç kontaktörleri, kondansatörler ve ölçü aletleriyle birlikte ampermetreler de bulunmaktadır.

Sinyal lambası ve ekran gibi aparatların da içerisinde yer aldığı elektrik panolarının tamamı elektrik panolarının içerisinde toplanır. Elektrik panoları aynı zamanda anahtarlara da sahiptir. Elektrik panosu anahtar seti modelleri arasında farklı elektrik panolarında kullanılabilecek pek çok farklı model bulunmaktadır.

Yüksek katlı olan apartmanlarda ufak elektrik sayaç panoları bulunmaktadır. Bu tür panoların iç kısımlarında merkezi otomatik kesici, sigortalar, elektrik sayaçları, merdiven otomatiği ve zil trafosu bulunmaktadır. Elektrik panosu ürünleri satan firmalar özel olarak istediğiniz ölçülerde sizler için elektrik panoları ve anahtar setleri düzenleyebilmektedir.

Elektrik Panolarının Anahtar Seti Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Elektrik panosunun yapımında bilgisayar yazılımları ile panoların iskelet kısımları oluşturulur ve düzenleyecek olan sacların kesim ölçüleri, denilecek kısımları belirlenir.  Böylelikle sac işleme makinesine doğru komutlar gönderilmiş olur. Panonun iskeletinin oluşmasını sağlayan komutu alan saclar makineye eklenecek şekilde özel olarak ayarlanır. Böylelikle hızlı ve otomatik olarak işlemler tamamlanmış olur. Panoların iskeleti elde edildikten sonra düz sacdan alınan komutlar ile istenen hale getirilen sacın büküm işlemleri tamamlanır.

Doğru şekilde seçilen elektrik panosu anahtar setleri ve elektrik panoları uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı ürünlerdir. Elektrik panosu anahtar seti fiyatları seçilecek olan ürünün teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ürünler arasında herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek farklı modeller yer almaktadır.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp