Üretim ve tasarım teknolojilerinin gelişmesi ile hem iç mimarlık hem de dış mimarlık alanında yeni tasarım ürünleri piyasaya çıkıyor. Çok değil bundan 10-15 yıl öncesine kadar duvarlarda sıkça gördüğümüz yağlı boya tabloları son yıllarda yerini lazer kesim metal tablo çeşitlerine bıraktı. Lazer kesim metal tablolar piyasaya ilk olarak tabela olarak çıktı diyebiliriz. Özellikle apartman ve işyerlerinin iç bölümlerinde ihtiyaç duyulan tabela ihtiyacı bugünkü lazer kesim metal tablo üretiminin mantığıyla yapılan ürünlerdir. Zamanla bu üretim şekli üreticilerin ve tasarımcıların hayal gücü sayesinde genişleyerek duvarlarda bir dekoratif eşya konumuna kadar geldi.

lazer-kesim-metal-tablo-detay.jpg

Lazer kesim metal tablolar dekoratif amaçlı olarak en çok kullanıldıkları alan olarak kafe ve plazalar gibi görünse de son yıllarda konutlarda görülmektedir. Sağladığı modern havası sayesinde lazer kesim metal tabloları günümüzde birçok evde görmek mümkün.

Lazer kesim metal tablolar genellikle çelik yada alüminyum gibi 3-4 mm’lik levhaların tasarımı programlanmış lazer kesim makinelerinde kesilip şekillenmesi ile üretilen ürünlerdir. Tablo olarak duvarlarda ahşap levhalarda lazer kesim makinelerinde rahatlıkla kesilse bile metal tabloların daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Lazer kesim teknolojisinin sınırları sadece tasarımcının hayal gücü ile sınırlı olduğu için metal levhalar üzerinde her türlü şekil, figür, resim ve amblem kolaylıkla kesilebilir. Lazer kesim metal tabloların üretimi temelde üç basamaktan oluşmaktadır. Bu basamaklardan ilki  tablonun tasarımını bilgisayar ortamında hazırlamaktır. Eğer hayal gücünüzle çizdiğiniz bir tasarım yoksa bu işi yapan üreticilerdeki önceden hazırlanmış tasarımlardan seçebilir yada o tasarımlar üzerinde oynamalar talep edebilirsiniz.

Lazer kesim makinasına bağlı bilgisayara tasarımı yükledikten sonra üretimin ikinci aşaması başlar. Bu aşamada lazer kesim kesim makinesi levha üzerine bilgisayardan aldığı komutları uygular. Bu aşamada tüm iş tamamen lazer kesim makinesi ile bilgisayar arasında geçmektedir. Bu aşamada insan gücüne yada aklına ihtiyaç yoktur diyebiliriz.

Lazer kesim makinesinden çıkan metal levha artık şeklini alarak tablo özelliğini kazanmıştır. Bu aşamadan sonra son aşama olarak boyama ve temizlik aşaması gelmektedir. Bu aşamada tablo müşterinin isteğine uygun şekilde boyanır ve ince temizliği yapılarak teslim edilir.

Lazer Kesim Metal Tablo İkitelli

Son yılların en çok tercih edilen ve sorulan dekorasyon ürünlerinden bir tanesi olması sebebi ile lazer kesim metal tablolar hemen hemen her şehirde ve ilçede tedarik edilebilir hale gelmişlerdir. Ancak bu ürünleri satanların gerçek üretici mi oldukları yoksa satıcı mı oldukları her zaman bilinmeyebilir. Durum böyle olunca lazer kesim metal tablo almak isteyenler kısa bir araştırmaya ihtiyaç duyabilirler. Çünkü bu ürünler daha çok direk üreticiden tedarik edilebilecek tarzda ürünlerdir. Üretecek olan kişiyle bizzat görüşülmesi müşterinin tam olarak ne istediğini ifade etmesi sorunsuz bir alışveriş olması için oldukça önemlidir.

İkitelli’de lazer kesim metal tablo arayışı içindeyseniz ve bu yazıyı da okuyorsanız bu konuda daha fazla araştırma yapmanıza gerek yok diyebiliriz. Çünkü Ponis Metal olarak yılların verdiği tecrübe ile tasarımcılarımızın birbirinden güzel tasarladıkları lazer kesim metal tabloları ile her zaman müşterilerimizin hizmetindeyiz. Elimizdeki binlerce tasarımların yanı sıra özel olarak istediğiniz herhangi bir figür, amblem, yazı ya da resmi kolaylıkla tasarlayarak son teknolojiye sahip lazer kesim makinelerimizde keserek size sunuyoruz. Önceden de belirttiğimiz gibi lazer kesim metal tablolar direk üretici ile birebir iletişim kurulduğunda çok daha iyi sonuç alınabilecek ürünlerdir. Bunu çok iyi bildiğimiz için ve müşterilerimize her zaman en iyisini en kalitelisini ve en uygununu sunmayı amaçladığımız için her zaman İkitelli’ye lazer kesim metal tablo siparişleriniz için gelebilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp