Lazer Kesim Nedir?

Lazer kesim lazer teknolojisini kullanan lazer kesim makineleri ile gerçekleştirilen kesme işlemidir. Lazer kesimlerin mantığında kesilecek olan malzemenin lazer ışığına maruz bırakılması yatmaktadır. Lazer ışınlarının kesici etkisi malzeme üzerinde yakarak, çizerek, kazıyarak görülebilir. Bu işlemlerden herhangi birine yada birkaçına maruz bırakılarak kesilen malzemeye lazer kesim uygulanmış denilir.

Lazer kesim tekniği günümüzde ahşap, plastik, metal, deri, cam ve plastik gibi birçok malzeme için kolaylıkla kullanılabilir. Bu saydığımız malzemeler arasında ise lazer teknolojisinden önce kesim konusunda çalışanı en çok zorlayan malzeme metaldir. Metal birçok deri, plastik ve cam gibi malzemelere göre kesilmesi ve şekil verilmesi çok daha zor bir malzemedir. Diyebiliriz ki, lazer kesim tekniğinin metaller üzerinde kullanılması ile metal sektöründe büyük bir yenilik ve değişim meydana geldi. Metalin istenilen şekil ve boyutta kesilmesi metal ile yapılan ürünlerin sayısında da büyük bir artış meydana geldi.

Lazer kesimin metaller üzerinde uygulanması ile başta yapı olmak üzere birçok alanda istenilen şekil ve büyüklükte bir metal elde edilmesi çok daha kolay bir iş haline geldi. Başta üretim sanayisi olmak üzere birçok sektör lazer ışığının bu sihirli gücünden faydalandı.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp