Çok amaçlı dolaplar ev, ofis, işyerleri, şantiye, fabrika, marangozlar spor salonları, tamirciler ve okullarda eşyaları muhafaza etmek için tasarlanan, genellikle farklı modellerde üretilen içerisinde bölmelere ve raflara yer verilen saklama çözümleri arasında yer almaktadır.

Metal çok amaçlı dolaplar, dayanıklılık güvenlik avantajları sayesinde oldukça fazla tercih edilen dolaplar arasında yer almaktadır. Bu dolaplar kıyafetten tutunda belgelere kadar her türlü eşyanın muhafaza edilmesini sağlayan oldukça kullanışlı dolaplardır.

cok-amacli-dolap-alirken-mutlaka-bilmesi-gerekenler.jpg

Yaşam alanlarının önemli bir parçası olan çok amaçlı dolaplar yaşam alanlarının daha toplu görünmesini sağlamaktadır. Çok amaçlı dolaplar evlerde, okullarda, ofislerde, spor salonlarında, fabrikalarda ve daha birçok alanda çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Bu dolaplar sayesinde hayatımız kolaylaşmakta ve eşyalarımız güvenli bir şekilde muhafaza edilmektedir.

Özellikle kişisel eşyaların güvenli bir şekilde muhafaza edilebilmesi için tasarlanan bu dolaplar, farklı iş kollarında araç ve gereçlerin saklanmasında da büyük rol oynamaktadır. Yaşam alanların da güven ve düzen isteyenler için oldukça ideal tercihlerin başında yer alan bu dolaplar, çelik ve metal olarak son dönemlerde işyerlerinde, personellerin kişisel eşyalarını ve işyerlerinde bulunan dosyaların muhafaza edilebilmesi adına oldukça sık tercih edilmektedir.

Çok amaçlı bu dolaplar günlük yaşantıda kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Çok amaçlı dolap her alanda kullanılabildiği için yaşam alanlarınızda aktif bir rol oynamaktadır. Aranılan eşyalara  kolay ulaşım sağlayan bu dolaplar, her şeyin yerli yerinde olmasına olanak sağlamaktadır. Her alanda kolaylık sağlayan bu ürünler, kilitli modelleri sayesinde eşyaların güvenli bir şekilde muhafaza edileceği garantisini vermektedir.

İsminden de anlaşılacağı üzere bu dolaplar birçok amaca hizmet etmektedir. Çok amaçlı dolaplar sayesinde yaşam alanlarınız daha düzenli ve ferah bir görüntüye kavuşacaktır. Çok amaçlı dolap  raf ve çekmece sayılarına göre farklı çeşitlerde bulunabilmekte ve dağınıklığa son vermektedir.

Dolap Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Çok amaçlı dolap alırken, saklama ihtiyaçlarına uygun, kullanılacak alanın boyutuyla orantılı, güvenlik ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak özelliklere sahip olmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda tercih edeceğiniz dolabın malzemesinin kaliteli olması, yapısının ihtiyaçlara göre tasarlanmış olmasına da dikkat edilmelidir.

Bununla beraber çok amaçlı dolap tercihi yaparken kullanılacak amaç, kullanılacağı alanla renk ve tarz uyumuna özen gösterilmelidir.Herkesin bildiği gibi genel olarak hangi eşya alınırsa alınsın görsellik ön plandadır. Çok amaçlı dolaplarda da bu değişmemektedir. Fakat bilinmelidir ki çok amaçlı dolap tercih edilirken dayanıklılığa daha çok önem verilmelidir. 

Bu dolapların kullanılacağı alana ve muhafaza edeceği eşyanın ağırlığına göre farklı kalınlık ve ölçülerde seçeneklere karar verilmelidir. Kullanılacağı yerin durumuna bağlı olarak bu dolapların, kapalıyken bile havalandırılacak şekilde tasarlanmış olmasına önem verilmelidir. Özellikle bu dolaplar spor soyunma odaları odaları, şantiyeler, okul dolapları gibi kullanım alanlarında konumlandırılacak ise havalandırmalı olmasına daha çok önem verilmelidir. 

Aynı zamanda kullanılacağı alanın kimliğine uygun olacak şekilde dolap seçilmesi ortamda uyum sağlanması konusunda oldukça büyük önem taşımaktadır.Ponis Metal olarak, çok amaçlı dolap modellerimizi inceleyerek, kendinize uygun olan modeli tercih edebilir, kaliteyi satın alabilirsiniz. Tüm bunlarla beraber, dikkat edilmesi gereken diğer kriterlerin genel itibariyle açıklaması şu şekildedir;

Dayanıklılık 

Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen, aşınma ve çizilmelere karşı dayanıklı olmalarına özen gösterilmelidir.

Güvenlik 

Tercih edeceğiniz dolapların, kilitlenebilir bireysel ihtiyaçlara karşılık veren ve en önemlisi eşyaların güvenliğini sağlayan dolaplar olmasına son derece dikkat edilmelidir.

Bakım Kolaylığı 

Metal yüzeylerden oluşmasına dikkat edilmeli, bu sayede kolay temizlenebilir aynı zamanda da bakımının kolay olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Yangına Dayanıklılık 

Metal malzemelerden üretilen modelleri tercih etmeye özen gösterilmelidir. Bu sayede yaşam alanlarında herhangi bir şekilde oluşabilecek yangınlarda, muhafaza ettiği malzemelerin güvenli ğini sağlanmaktadır.

Modüler Tasarım 

Kullanıcı ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir raflara sahip olmasına, bilhassa dikkat edilmelidir.

Estetik Çeşitlilik 

Farklı renk ve çeşitlerde tasarlanan modellerde, kendinize uygun olan renk model ve stilde dolapları tercih etmeye özen gösterilmelidir.

Çok Amaçlı Dolap Fiyatları 

Çok amaçlı dolap fiyatları belirlenirken, büyüklük,raf ve çekmece sayısı kullanılan malzeme büyük rol oynamaktadır. Her bütçeye uyabilecek, uygun fiyatlı dolap bulabilirsiniz. Tabi ki özel olarak yaptırılan çok amaçlı dolap fiyatları, hazır olanlara göre daha farklı ve pahalı fiyatlarla karşınıza çıkabilmektedir. Metal dolap tercih ederken, fiyattan çok kalitesine ve dayanıklılığa dikkat edilmelidir. Bu sayede uzun süreli kullanımla paranızın karşılığını almış olursunuz. 

Sağlam ve güvenilir firmalardan alışveriş yapmalı uygun fiyatla kaliteyi satın almalısınız. Bizler Ponis Metal olarak, sizlere olabildiğince uygun fiyatlarla kaliteyi sunmakta, aynı zamanda uzun ömürlü kullanımla ödediğiniz paranın, karşılığını vermeyi hedeflemekteyiz. Çünkü bizler için kalite ve güven her şeyin önündedir. Sizlerde alacağım ürün hem kaliteli hem de uygun olmalı diyorsanız, bizleri tercih edebilir istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz.

Çok Amaçlı Dolap Modelleri 

Çok amaçlı dolap alırken, hedeflenen düzen sağlamak ve alandan tasarruf etmektir. Ayrıca yaşam alanlarında, depolama alanı olarak göz önünde de bulunan  bu dolaplar, her türlü alanda sıklıkla tercih edilmekte ve büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Metal çok amaçlı dolaplar, kullanıldığı alanlara ve muhafaza edilecek malzemelerin türüne göre değişiklik göstermektedir. 

Farklı kriterlere kriterlere göre farklı dolap modelleri bulunabilir;

Kilitlenebilir Metal Dolaplar

Güvenliğin ön planda tutulduğu alanlar için oldukça ideal olan bu dolap modelleri, önemli belgelerin yada malzemelerin güvenli koşullarda saklanabilmesini sağlamaktadır.

Malzeme Dolabı 

Marangoz, garaj, tamirhane gibi alanlarda kullanılan ve alet ve edevatların düzenli olarak saklanabilmesini sağlayan, aynı zamanda alanda tasarrufu ön planda tutan çok amaçlı dolap modelleri arasında yer almaktadır.

Soyunma Dolabı 

Soyunma dolabı, kıyafet ve tekstil ürünlerinin muhafaza edilebilmesi için tasarlanan genel olarak içerisinde raf bulunduran bazı zamanlar ise askılıklara da yer verilen dolap modelleri arasındadır. Genellikle soyunma odaları, yurt ve fabrikalarda kullanılmaktadır.

Çok Bölmeli Metal Dolap 

Okul, spor salonu gibi mekânlarda tercih edilen özel eşyaların saklanması için sıklıkla kullanılan bireysel kilitlenen bölümlere sahip dolap modelleri arasında yer alan çok bölmeli metal dolaplar, yaşam alanlarında oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır.

Dosya Saklama Dolapları 

Yaşam alanlarında depolama alanı olarak kullanılan,ofislerde ve arşivlerde dosyaların muhafaza edilebilmesi için tercih edilmektedir. İçerisinde raflara yer verilen çok amaçlı dolap modellerinden en kullanışlı olanlarından da biridir.

 

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp