Bir yapının inşa edilmesinden sonra en çok düşünülen kısmı kuşkusuz dekorasyonudur. Öyle ki binanın kaba inşaatı bitip ince işçiliği başladıktan sonra en çok ağırlık verilen kısım işin tasarım boyutudur. Çünkü gerek işyerleri olsun gerekse konut amaçlı yapılar olsun müşterinin beğenisini ve dikkatini hak edecek olan bu tasarım kısmıdır. Teknolojinin gelişmesi ve üretim yöntem ve tekniklerinin değişmesi ile yapı tasarımlarında sık sık değişim ve gelişimler olur. Tasarımda yenilik yada moda olarak da tabir edilebilecek olan bu kalemlerden bir tanesi de lazer kesim duvar panelleridir.

lazer-kesim-duvar-panelleri-ponis-pano-detay-1.jpeg

Lazer kesim duvar panelleri teknolojinin kesme ve oymada en son noktaya geldiği ürünlerden bir tanesi olan lazer makineleri ile yapılmaktadır. Bilindiği üzere lazer teknolojisi birbirinden farklı birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Mesela lazer teknolojisini sağlık sektöründeki cihazlarda da görebilirsiniz yada savunma sanayisindeki silah ve araçlarda da görebilirsiniz. Dekoratif amaçlı üretilen duvar panellerinin kesiminde ve şekillendirilmesinde de yine lazer teknolojisi büyük bir verimlilikle kullanılmaktadır. Bunun en iyi örneklerinden biri kuşkusuz lazer kesim duvar panelleridir.

Lazer kesim duvar panelleri başta alüminyum ve çelik olmak üzere birçok metalden rahatlıkla üretilir. Ayrıca bu paneller suntalam gibi ahşap levhalardan da kolaylıkla üretilmektedir. Ahşap lazer kesim duvar panelleri dış mekanlar için çok uygun olmadıkları için özellikle konutların içlerinde duvar paneli yada kalorifer paneli olarak üretilip satılmaktadır. Metal lazer kesim duvar panelleri ise hem iç mekanlar için hem de dış mekanlar için çok uygun bir dekorasyon elemanıdır. Metal lazer kesim duvar panellerinin ahşaplara oranla daha geniş bir kullanım alana sahip olmasının en büyük sebebi ise çevreden ve zamandan oluşabilecek deformasyonlara karşı çok daha dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır. Ahşap lazer kesim duvar panelleri suya karşı metaller kadar dayanıklı değillerdir. Panellerin suntalamdan yapıldığını düşünürsek birkaç yağmurdan sonra şişmesi ve yapısının tamamen bozulması kaçınılmaz olur. Ahşap lazer kesim duvar panellerinin dış mekanlarda tercih edilmemesinin bir diğer sebebi çevreden gelebilecek darbelerdir. İşyerinin yanında evin bahçesinde bulunan ahşap duvar panelinin çizilmesi yada kırılması daha kolaydır.

Lazer Kesim Duvar Panelleri İkitelli

Lazer kesim duvar panelleri son zamanlarda birçok mekanda tercih edildiği için bu panelleri üreten ve satan işletmelerin sayısı da artmıştır. Lazer kesim duvar panelleri satan şirketleri iki gruba ayırabiliriz. Bunlar üretip satan işletmeler yada üreticiye yaptırıp üstüne kar koyarak satan satıcılardır. Duvar panelleri yapıları gereği standart dekorasyon ürünlerinden değillerdir. Bu panellerin belli bir uzunlukta yada genişlikte kalıpları yoktur. Konut yada işyeri sahipleri ihtiyaç duydukları ölçüleri satıcı yada üreticiye bildirerek önceden çizilmiş tasarımlar üzerinden ihtiyaç duydukları ölçüdeki duvar panellerini alabilirler. 

lazer-kesim-duvar-panelleri-ikitelli.jpeg

Lazer kesim duvar panelleri ikitelli bölgesinde de kolaylıkla bulunabilecek bir üründür. Organize sanayii bölgesi olması sebebi ile başta İstanbul olmak üzere üretilen birçok ürün buradan 2. ve 3. şahısların elinde geçtikten sonra tüketiciye ancak ulaşmaktadır. Lazer kesim duvar panelleri içinse durum pek böyle değildir. Çünkü herkesin ihtiyaç duyduğu lazer kesim duvar panelinin ölçüsü ve tasarımı birbirinden farklı olabildiği için bu ürünler önceden üretilip raflarda bekletilebilecek ürünler değildir. Hazır üretimleri ve raflarda bekletilen çeşitleri olsa bile birçok son müşteri kendi ihtiyaçları doğrultusunda lazer kesim duvar panelleri sipariş eder.

İkitelli bölgesine çok uzak değilseniz yada burada birilerini tanıyorsanız lazer kesim duvar panelleri konusunda endişe edecek bir şeyiniz yok demektir. Çünkü birçok satıcıdan çok daha uygun ve zengin seçenekleri İkitelli’de rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer bir tanıdığınız yoksa ve İkitelli size uzaksa ve bu yazıyı buraya kadar okumaşsanız artık bir tanıdığınız var diyebilirsiniz. Ponis Metal olarak müşterilerimizin ihtiyaç duydukları lazer kesim duvar panolarını onların tüm ihtiyaç ve isteklerini doğrultusunda büyük bir ustalık ve özenle üreterek beğenilerine sunuyoruz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp