Takım arabası, asıl olarak işyerlerinin onarım servislerinde ve otomobil tamir sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda farklı iş kollarında kullanılacak olan aletlerin, muhafaza edilmesi için kullanılabilmekte ve alandan tasarruf sağlamaktadır. Bu arabalar sayesinde, sıklıkla kullanılan aletlere hızlıca ulaşım sağlanmaktadır.

takim-arabasi-secerken-nelere-dikkat-edilmelidir.jpg

Aynı zamanda bu takım arabaları sayesinde kullanılan aletlerin,kaybolması yada ortalığa dağılmasıda önlenmiş olur. Birçok farklı modele ve tasarıma sahip olan takım arabaları, her ihtiyacı karşılayabilecek şekilde üretilmektedir. Takım arabaları oldukça yaygın olarak kullanılan ve geniş bir kullanım yelpazesine sahip,ürünler arasında yer almaktadır. Genel olarak endüstri alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra belli başlı iş kollarında da tercih edilebilmektedir. Bu iş kolları fabrikalar,kamu binaları, otomotiv sektörü ve marketler olarak sıralanabilmektedir.

Takım arabaları kullanıldığı alanlarda birçok avantaj ve kolaylığı da beraberinde getirmektedir.Takım arabalarının sağladığı avantaj ve kolaylıkların başında şunlar gelmektedir;

  • Oldukça fazla el aletini muhafaza ederek, belirli bir alanda depolanmasını sağlamaktadır. Bu sayede, iş ortamında oluşacak dağınıklığı önlemektedir.
  • Farklı model ve boyutlardaki takım arabaları sayesinde, kullanılacak aletler boyut ve modellerine göre sıralanabilmekte, böylece büyük bir arayışa gerek kalmadan aletlere ulaşılabilmektedir.
  • Dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanan takım arabaları sayesinde, uzun ömürlü bir kullanım ve bütçesel bir tasarruf sağlanmaktadır.

Tüm bunlarla beraber takım arabası tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken,bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterler sayesinde daha sağlıklı ve kullanışlı takım arabalarına sahip olabilirsiniz. Takım arabası alırken özellikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Takım Arabası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Takım arabası alırken özellikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İşte sizler için sıraladık;

Boyut ve Kapasite 

Takım arabaları tercih edilirken, boyutu ve kapasitesine oldukca dikkat edin. Kullandığınız aletlerin boyutuna göre takım arabası tercih etmeniz,sizin için daha doğru olacaktır. Aynı zamanda tercih edeceğiniz takım arabasının, çalıştığınız alana uygun olup olmadığı da oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Malzeme ve Yapım Kalitesi 

Takım arabası seçerken çok fazla yeni takım arabası üreten firmalar bulunduğunu göreceksiniz. Bu sebeple takım arabası alırken, fiyat ve kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Metal alet sandıkları genel olarak dayanıklı ve güvenilir malzemelerden üretilmektedir. Sizlerde takım arabası tercihi yaparken bu malzemeden üretilen takım arabalarını tercih edebilir, böylece daha uzun ömürlü bir kullanım elde edebilirsiniz.

Kilitleme 

El aletleri, oldukça pahalı ve değerli aletlerdir. Bu sebeple herkes tarafından rahatlıkla ulaşılabilecek yerlerde bulundurulmamalıdır. Aynı zamanda kilitli takım arabaları sayesinde, aletlerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Mobilite 

Takım arabalarına kolay erişim sağlamak oldukça önemlidir. Bu sebeple tekerlekli olmaları büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sebeple bu özelliğin,takım arabanızda bulunmasına özen göstermelisiniz.

Düzenleme ve Depolama Seçenekleri 

Takım arabalarında, rafların geniş ve bölmeli olması aranan özellikler arasında yer almaktadır.Bu sayede düzenleme alanları oldukça kullanışlı ve pratik olacaktır.

Fiyatlandırma 

Takım arabası alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise fiyatlarıdır. Çünkü fiyat  kalite ile doğru orantılıdır. Tabiki burada anlatılmak istenen, her yüksek fiyatın kaliteyi sunduğu değildir. Burada söylenmek istenen, bilinen markalarda alışveriş yaparak kaliteyi satın almaktır.

Bu kriterler göz önünde bulundurularak doğru ölçülerde dayanıklı ve güvenilir takım arabalarına sahip olmanız oldukça kolaydır.Avrupa güvenlik standartlarına uygun şekilde üretilmiş olan takım arabalarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem güvenli hemde dayanıklı bir takım arabası sahibi olabilir, böylece uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Takım Arabası Çeşitleri 

Takım arabaları,firmalarda el aletlerini ve ekipmanları düzenli bir şekilde muhafaza edebilmek için oldukça ideal çözümler sunmaktadır. Farklı birçok sektörde kullanılabilen takım arabaları, bambaşka çeşitleri sayesinde, farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sunabilmektedir. Yüksek dayanıklılığı ile bilinen bu arabalar, kilitli kapakları, farklı renklerde boyaları ve kullanılan malzemeleri ile iş akışının daha hızlı ve güvenilir bir şekilde işlemesini sağlamaktadır.

Bizler de Ponis Metal olarak, sizlere farklı çeşitlerde sunduğumuz takım arabalarıyla işyerleriniz de kolaylığı ve güvenliği sunmaktadır. Takım arabaları çeşitlerinde en bilinen ve tercih edilenleri ise;

Raflı Takım Arabası 

Takım arabaları arasında sıklıkla tercih edilen raflı takım arabası birçok malzemenin aynı anda muhafaza edilerek, taşınmasını sağlamaktadır. Ağır yada hafif her türlü malzemenin taşınmasında da oldukça büyük kolaylığa sebep olmaktadır. 

İşyerlerinde dağınıklığın giderilmesi ve aletlerin güvenilir bir şekilde muhafaza edilmesi için bu  arabalar oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu çeşit takım arabaları, genellikle fabrikalar ve yoğun iş temposuna sahip işyerlerinde kullanılmaktadır.

Çekmeceli Takım Arabası 

Çekmeceli takım arabaları, farklı boyutlardaki eşyaların ve malzemelerin güvenli ve rahat bir şekilde taşınmasını ve muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Çekmeceli takım arabaları, iş sektöründe oldukça sık bir biçimde tercih edilmektedir. Bu takım arabaları, otomotiv ve sanayi sektöründe sıklıkla kullanılan arabaların başında yer almaktadır.

Dolaplı Takım Arabası 

Bu takım arabaları oldukça kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Dolaplı şekilde tasarlanan bu arabalar, her ebattan malzemenin taşınabilmesi için oldukça büyük bir kolaylıktır. Her bir ürün için farklı olarak tasarlanabilen ve satışa sunulan bu ürün,malzemelerin taşınabilmesi adına, işyerlerinde büyük bir pratiklik oluşturmaktadır.

Tekerlekli Takım Arabası

Bu takım arabaları, işyerlerinde kullanılabilecek en kullanışlı ve en kaliteli ürünlerden biridir.Hareket sırasında oldukça kolay bir şekilde hareket etmeyi ve işlerin daha hızlı ve pratik bir şekilde işlemesini sağlayan bu ürünler, en kaliteli ve güvenilir parçalar kullanılarak üretilmekte ve böylece  kullanım kolaylığını ön planda tutmaktadır.

Takım Arabası Fiyatları 

Takım arabaları işyerlerinde kullanılmak için tasarlanan ve el aletlerinin kolay ve pratik bir şekilde taşınmasına olanak sağlayan, ürünlerin başında gelmektedir. Takım arabası sayesinde işlevsel  açıdan oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Böylece zamandan tasarrufu da beraberinde getirmektedir. Takım arabası seçimlerinde öncelikli kriter ihtiyaçlarınız olmalıdır. Çünkü ihtiyaçlarınızı bildiğiniz durumlarda daha kolay tercih yapabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız tercihler, en doğru tercih olacaktır.

Bu noktadan sonra takım arabasının fiyatı oldukça merak edilmektedir. Takım arabası fiyatların da,belirlenen bir bütçe yoktur.Burada fiyat belirlenirken,takım arabasının özellikleri kullanılan malzeme,kapasite,renk büyük önem taşımaktadır. Bu koşullarla doğru orantılı şekilde ilerleyen takım arabası fiyatları,genel olarak her bütçeye uygun şekilde bulunabilmektedir.

Yapmanız gereken şey ihtiyaçlarınız doğrultusunda hangi takım arabasını tercih edeceğinize karar vermek ve fiyat teklifi almaktır.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp