Soyunma odası dolabı fiyatları, çok geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Soyunma dolabı fiyatları, belirlenirken birçok önemli faktör mevcuttur. Bu faktörlerin ilki, farklı tasarımlara sahip dolapların üretildiği metaryellerdir. Kaliteli malzemelerle üretilen spor salonu soyunma dolapları, fiyat olarak da diğerlerine göre fiyat farkı göstermektedir. Soyunma dolapları modelleri, geniş bir yelpazeye sahip olması nedeni ile geniş bir fiyat skalasına sahiptir. Bu dolapların, farklı boyutlarda ve farklı renklerde olmasıda fiyat durumunu etkileyen bir diğer faktördür. Bunun yanında, soyunma dolabı ölçüleri ve soyunma dolabı modelleride fiyatı etkileyen bir diğer faktördür.

spor-salonu-soyunma-dolabi-fiyatlari.jpg

Spor Salonu Soyunma Dolapları

Spor salonu soyunma dolapları, kullanım amacına göre spor salonlarında, yüzme havuzlarında, futbol sahalarında ve birçok spor tesisinde kullanılan özel dolaplardır. Spor salonlarında, sporcuların kişisel eşyalarını güvenli bir şekilde muhafaza edebileceği, aynı zamanda da spor salonunun temizlik ve düzenini korumak için oldukça gerekli olan soyunma dolabı tercih edilir. Bu dolaplarla, spor salonlarında alandan tasarruf etmekte amaçlanmıştır. Spor salonlarının ihtiyaçlarına göre, dolaplarında özellikleri değişmektedir.

Bu özelliklerden bazıları şu şekilde sıralanabilir ;

 • Güvenlik Kilitleme Sistemleri : Spor salonları, soyunma dolaplarında kilitli sistem kullanarak, sporcuların eşyalarının güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu soyunma dolapları, sporcuların kendi kilitlerini kullanmalarına yada salon tarafından verilen kilitleri kullanmaya yönelik tasarlanmışlardır.
 • Kişisel Bölme ve Raf Sistemleri : Bu dolapların, içerisindeki bölmeler sayesinde sporcuların ihtiyacına göre tasarlanarak kolaylık sağlamaktadır. Büyük ve küçük raflar kullanılarak, sporcuların eşyalarını ayrı ve düzenli tutmaları sağlanmıştır.
 • Hava Değişimine Uygunluk : Spor salonu soyunma dolapları salondaki sporcuların, terli ve ıslak olan kıyafetlerini havalandırmak için özel hava deliklerine sahip olabilirler.
 • Dayanıklılık : Soyunma dolabı, ürünleri dayanıklı malzemelerden yapılırlar. Bunun nedeni, dayanıklı malzeme kullanarak dolabın uzun ömürlü olmasını sağlamaktır.
 • Temizlenebilirlik : Soyunma dolapları, seçeneklerinde dolapların yüzeyinin kolay temizlenebilir olması gerekir.
 • Estetik Tasarım : Soyunma dolapları, çeşitleri spor salonunun genel estetiği ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmalıdır.
 • Farklı Boyutlar : Soyunma dolabı, çeşitleri tek kapılı yada çift kapılı olacak şekilde, salonun büyüklüğüne ve tasarımına göre değişiklik gösterebilir.
 • Mobil yada Sabit Modeller : Soyunma dolapları, tekerlekli yada sabit bir düzenle tasarlanabilir. Hareket ettirilebilir dolaplar, oldukça esneklik sağlar, kolayca taşınabilir olmasıda oldukça konforlu olmasını sağlar.
 • Kullanıcı Dostu Tasarım : Bu dolaplar, kolayca açılıp kapanabilir olmasıyla, sporcuların eşyalarının düzgün bir biçimde yerleşmesini sağlar.

Spor Salonu Soyunma Dolabı Modelleri

Spor salonu soyunma dolapları, kişilere ait eşyaların, çeşitli ekipmanların,saklanması için tasarlanmış olan,kilitlenebilir bölümlerden meydana gelen depolama alanlarıdır. Soyunma dolapları, spor salonlarındaki sporcuların eşyalarının güvenle muhafaza edilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu dolapların, birçok modeli vardır.

Bu modeller;

Çelik Soyunma Dolapları : Tercih edilen renklerin uyumu ile dizayn tekniklerinin biraraya gelmesi ile spor salonlarında dekorasyon bütünlüğü sağlayan, sporcuların kişisel eşyalarını güvenle muhafaza ettikleri,kilitli dolaplardır.

Renkli Soyunma Dolapları : Modern tasarımlara sahip renkli soyunma dolapları,spor salonları, yüzme havuzları, Aquapark gibi spor tesislerinin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Zarafeti ve etkileyici renkleri ile ortama hoş bir ambiyans katan bu dolaplar, spor salonlarında işlevsellik ve estetiğin birarada sunulmasını sağlamaktadır. Bu dolapların, banklı ve banksız modelleri de mevcuttur. Renkli ve canlı kırmızı, sarı,yeşil turuncu gibi farklı renkler dışında tek renk seçenekleri ile de soyunma odalarında hoş bir görünüm sağlamaktadır.

Ekonomik Soyunma Dolapları : Kaliteli ve estetiği salonlara taşıyan bu metal dolaplar, spor kıyafetlerinin güvenle muhafaza edildiği standart dolaplara göre, daha dar olan ölçülerde dolaplardır. Kendi içerisinde tekli, ikili, ve çoklu modellere ayrılırlar. Zeminden yüksek ayak yapıları sayesinde, yüzey temizliğininde kolaylıkla halledilmesine olanak sağlarlar.

Z Model Soyunma Dolapları : Metaryali çelik olan bu dolaplar, iki kişilik saklama alanını tek konseptte bir araya getirir. Oldukça kompakt bir tasarıma sahip olan bu modeller, spor salonlarında oldukça hoş bir havaya yol açarlar. İçerisinin genişliği, pratik kullanımı sayesinde her türlü spor ekipmanı kıyafeti ve çantasını oldukça rahat bir şekilde muhafaza ederler.

Standart Soyunma Dolapları : Spor kıyafetleri ve ekipmanlarının saklanması için oldukça ideal ölçülerde bir dolaptır. En az iki bölmeli olarak tasarlanan bu dolaplar, sporcuların temiz ve kirli kıyafetlerinin ayrı bölmelerde tutulmasını sağlar.

Özel Soyunma Dolapları : Sipariş usulü üretilen bu dolaplar, şıklığı kalitesi ve işlevselliği ile büyük ve gösterişli spor salonlarında kullanım için oldukça uygun boyutlarda bir dolaptır. Büyük spor kompleksleri, bu modelleri tercih edebilirler, çünkü bu kompleksler için oldukça ideal ve özel modellerdir.

Bu modellerde, belirlenen ölçülerde mevcuttur.

 • Tek kapılı standart bir dolabın ölçüsü : 185×42×40 cm' dir.
 • İkili bir soyunma dolabı ölçüsü : 185×80×40 cm'dir.
 • Üçlü bir soyunma dolabı ölçüsü : 175×97×36 cm'dir.
 • Dörtlü bir soyunma dolabı ölçüsü : 200×80×40 cm'dir.
 • Altılı bir soyunma dolabı ölçüsü : 200×117×40 cm'dir.
 • Altılı bir ekonomik soyunma dolabı ölçüsü : 200×97×36 cm'dir.
 • Sekizli bir soyunma dolabı ölçüsü : 200×128×37 cm'dir.
 • Dokuzlu bir soyunma dolabı ölçüsü : 200×97×36 cm'dir.
 • On ikili bir soyunma dolabı ölçüsü : 200×128×37 cm'dir.

Kendinize uygun olan ebatlarda ve modelde dolaplarla mekânlarınızı şıklaştırabilirsiniz. Spor salonlarında en çok tercih edilen model soyunma dolapları ise genellikle ahşap türde soyunma dolapları olmaktadır. Fakat bu dolaplar şıklık vadetsede, çelik dolaplara nazaran tehlikeli ve sağlığa zararlı oldukları söylenebilir. Çünkü ahşap dolaplar, neme maruz kaldıklarında bakteri üremesine sebep olur ve buda kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkilemesine neden olur. Bu tür durumlarda, akla gelen soru ise ahşap dolap mı çelik dolap mı tercih edilmelidir sorusu olacaktır. Bu sorunun cevabı; spor salonlarında kesinlikle çelik soyunma dolapları kullanılmalı olacaktır. Çünkü çelik soyunma dolaplarının, birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları ; dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır. Bunun yanında, günümüzde bu dolaplar farklı renklerde tasarlanarak ortama şıklıkta kattığı için spor salonları için oldukça tercih edilebilir modellerdendir.

Spor Salonu Soyunma Dolap Fiyatları

Soyunma dolabı fiyatları, ilk olarak kullanıldığı malzemeye ve üretim kalitesine göre şekillenmektedir. Yüksek standartlara sahip, kaliteli malzemeler ve son teknoloji kullanılarak üretilen dolaplar fiyat olarak da değişiklik göstermektedir. Modellerin, estetik görüntüsünün yanı sıra fonksiyonel olmasını sağlayan tasarımlarda, ürünlerin fiyatını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Spor salonunun beklentilerine göre tasarlanan soyunma dolapları istekler doğrultusunda, şekillenir tasarımdan montaja kadar tüm detayları da büyük bir incelik ve titizlikle işler. Tercih edilecek olan spor soyunma dolapları kalitesi, dolabın adedi ve ürünün ölçüleride fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp