İşçi soyunma dolabı; fabrika yada işletmelerdeki personellerin elbise yada özel eşyalarını güvenli bir şekilde muhafaza edebilmesi için tasarlanmış genel olarak çelikten üretilmiştir olan endüstriyel bir ofis ekipmanıdır. Bu personel dolaplar tasarlanırken düşünülen ilk şey, alandan tasarruf etmek ve kişisel eşyaların güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktır. Metal soyunma dolabı genel olarak 1 ila 6 kapılı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra üst,alt ve tam boy olarak farklı şekillerde üretilebilmektedir. Yani dört kapılı dolaplar üstte iki,altta iki kapak olarak konumlandırılmaktır. Bu dolaplar, elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır ve uzun ömürlü,her ihtiyaca göre tasarlanmış ve oldukça dayanıklıdır.

isci-soyunma-dolaplari.jpg

Personel dolapları genellikle otomotiv, kimya, fabrika ve birçok üretim merkezinde soyunma dolabı tercih edilir. Çünkü işçilerin bulunduğu her ortamda personel soyunma dolapları kullanılmaktadır. İşçi güvenliği ve kullanım amacına göre üretilen bu dolaplar, emanet saklamanın hem en güvenilir, hemde en ucuz yollarından biridir. İşçi soyunma dolapları, onlara zimmetlenen iş malzemeleri ve kendi özel eşyalarını saklamaları için kullandıkları dolaplardır. İşçileriniz için seçeceğiniz personel dolabı,modeli tercih ederken bazı faktörler etkilidir. Personel dolapları,kişisel malzemeler için koruyucu kabinler olarakta bilinen, farklı modeller ve ihtiyaçlara göre soyunma dolapları tasarimlarıdır. İsteğe bağlı olarak soyunma dolapları; kilitli, anahtarlı yada asma kilit kullanılarak tercih edilebilir ve işyerlerine göre tasarlanabilir.

Fabrika gibi büyük yada küçük ölçekli işletmelerde, mevzuat gereği kuruma özel iş kıyafetleri bulundurulmak zorundadır.Bununla birlikte iş kıyafetleri ve teçhizatları için soyunma dolabı ihtiyacıda beraberinde doğmaktadır.

Soyunma dolaplarının kullanım amaçları ise iş hayatında, kişisel eşyaları güvenle muhafaza etmek, bunun yanında iş için zimmetlenen iş malzemeleri ve kıyafetlerini güvenle saklamak için,farklı soyunma dolabı modellerine ihtiyaç duyulmaktadır.

İşçi Giyinme Dolapları 

İşçi giyinme dolapları; modern yada klasik bunun yanında da, kompakt tasarımlarla üretilen ayrıca farklı soyunma dolabı ölçüleri ve modelleri kullanılarak iş hayatında oldukça kullanışlı, kullanım alanları oluşturmaktadır. İşçi soyunma dolapları, seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Bunlardan ilki; içinde bulunduğunuz sektördür.

Sektör : İşletmenizin bulunduğu sektör, soyunma dolabı tercihlerini doğrudan etkilemektedir.

Örneğin; yüzme havuzu personellerinin kullanımı için seçilecek olan soyunma odası dolapları, mümkünse plastik olanlar olmalıdır.

Bunun yanında, fabrika personeli için kullanılacak soyunma dolapları ise çelik yada metal dolapları tercih edilebilir.

Kullanım Amacı : Soyunma dolaplarının, kullanım amacıda seçimlerini etkileyen,ikinci faktördür.

Buna örnek olarak; bir temizlik şirketinde çalışan bir personel temizlik malzemelerini saklamak için bir dolap kullanacaksa, burada plastik personel dolapları tercih edilebilir. Fakat bir fabrikadaki personel baret,tulum,fener gibi kıyafet ve ekipmanlarını yada kendi kişisel ve özel malzemelerini muhafaza edecekse o noktada, metal yada çelik dolap kullanımı daha doğru olacaktır.

Vardiya Sayısı : Uygun soyunma dolabı modellerimizden birini seçmek için, bir diğer faktör ise, vardiyadır. Burada tek vardiya ise asma kilitli modeller iş görecekken, daha fazla vardiya sistemi ile çalışan bir işletme için, elektronik kilitli olan dolaplar daha doğru tercihler olacaktır. Çünkü vardiyası çok olan işletmelerde, her personele bir dolap verilme şansı olamayacağı için, elektronik kilit ile anahtar kaybolma gibi durumlarda önlenmiş olur. Bu sebeplerle, işletme sahipleri personel sistemine uygun olarak soyunma dolabı tercihlerini yapabilir ve çalışma alanını konforlu ve güvenli bir şekilde düzenleyebilir.

İşçi Soyunma Dolabı Modelleri 

Kişisel eşyaların ve iş malzemeleri ve kıyafetlerinin korunması için tasarlanan işçi soyunma dolapları, kendi içinde birkaç farklı modelde tasarlanmışlardır.

Bu modeller ;

Metal Soyunma Dolapları : Bu dolaplar, dayanıklılık ve modern tasarımları ile bilinirler. Bu dolaplar, kendi içlerinde de modellere ayrılmaktadır.

Tek kapılı soyunma dolapları ; genellikle küçük ölçekli işletmelerde daha dar alanlarda,kullanım için uygun olacaktır.

Çift kapılı soyunma dolapları ; geniş bir kullanım alanına sahip bu dolaplar,içerisinde bulunan iki bölmesi sayesinde işçilere daha fazla saklama alanı sunmaktadır.

Sürgülü soyunma dolapları ; sürgülü olan kapakları ile açma kapama işlemi yaparken, oldukça kolaylık sağlamasının yanı sıra alandanda tasarruf sağlarlar.

Gömme soyunma dolapları ; dar alanlarda,kullanım alanı tasarrufu sunmaktadır.

Farklı boyutlarda soyunma dolapları ; dar, geniş ve farklı boylarda bir çok seçeneğe sahiptir.

Farklı renklerde soyunma dolapları ; mekana kattığı farklı hava ile personeller için, oldukça doğru tercihler olabilmektedir.

Çekmeceli soyunma dolapları ; personellerin daha küçük eşyalarınıda saklamaları için, oldukça portatif alanlar sunmaktadır.

Kilitli soyunma dolapları ; işyerlerinde personel eşyaları ve işyeri teçhizatları için,oldukça güvenli dolaplardır.

Paslanmaz soyunma dolapları ; dayanıklı ve hijyenik olması sebebi ile işyerlerinde,oldukça tercih edilen uzun ömürlü modellerdir.

Çelik Soyunma Dolapları : Bu model dolaplar dayanıklı, uzun ömürlü ve güvenli olarak bilinen dolaplardır.

Bu dolapların özellikleri arasında ;

  • Güvenlik : Çelik soyunma dolapları,oldukça güvenli ve dayanıklı olmaları ile bilinen,oldukça sağlam dolaplardır.
  • Dayanıklılık : Çelik dolaplar, uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile birlikte, ağırlığı kaldırabilecek şekilde tasarlanmıştır.
  • Kapasite : Soyunma dolapları,farklı boyut ve kapasitelerde üretilerek ihtiyaçlarınıza uygun tasarlanmaktadır.
  • Düzenleme : Bu soyunma dolapları,çekmece,raf ve askılarla çok daha düzenli seçeneklere sahiptir.
  • Kullanım Alanı : Bu dolaplar fabrika,otel yada büyük işletmelerde rahatlıkla tercih edilebilir, kullanışlı dolaplardır.
  • Temizlik Kolaylığı : Çelik dolaplar, üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde oldukça kolay temizlenmektedir.
  • Estetik : Çelik soyunma dolapları, şık tasarımları ile oldukça estetik bir görünüme sahiptir.

Tekli soyunma dolabı :36×40×175

İkili soyunma dolabı :36×45×175

İkili ekonomik soyunma dolabı :36×67×175

Üçlü ekonomik soyunma dolabı :36×97×175

Dörtlü ekonomik soyunma dolabı :36×67×198

Altılı ekonomik soyunma dolabı :36×97×198

Sekizli ekonomik soyunma dolabı :36×128×198

Dokuzlu ekonomik soyunma dolabı :36×97×200

On ikili ekonomik soyunma dolabı :128×36×200

Gibi ebatlara sahiplerdir. Sizlerde işlerinize uygun olabilecek ölçülerde soyunma dolapları tercih edebilirsiniz.

İşçi Soyunma Dolabı Fiyatları 

İşçi soyunma dolapları, kullanılan metaryal ve kalitesine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bunu dışında, birkaç önemli kriterde soyunma dolabı fiyatları belirlemede, oldukça önemli rol oynamaktadır. Soyunma dolapları, model fazlalığı sebebi ile de oldukça değişken fiyatlara sahiptir. Bununla birlikte, personel soyunma dolapları ölçüleride fiyat belirlenirken, baz alınan bir diğer faktördür. Genel olarak her ölçüde üretimler ile tüm alanlara uyum sağlayabilecek olan soyunma dolaplarından, işletmenize ve bütçenize uygun olan modelleri seçebilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp