Takım arabaları genellikle fabrikaların bakım ve onarım servislerinde ve otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bakım ve onarım gerektiren makinelerin kullanıldığı farklı sektörlerde de bu arabalara rastlayabilirsiniz.

Takım arabalarının temel amacı, sıkça kullanılan el aletlerine hızlı ve pratik bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktır. Bunun yanı sıra depolama özelliğiyle bu el aletlerinin kaybolmalarını da engellerler. Raflı ya da çekmeceli takım arabaları olabileceği gibi farklı tasarımlarda seçenekler bulmakta mümkündür.

Takım arabaları çelik sac konstrüksiyondan üretilmektedir. Bu da darbelere ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olmalarını sağlar. Bunun yanı sıra bu arabaların çekmeceleri yüksek emniyetlidir. Çekmeceli takım arabaları ortalama olarak 50 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Bu arabalar farklı ebat ve özelliklere sahip olabilirler. Arabalarda genellikle 5 çekmeceli modeller tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra tekerlekli olmalarıyla, rahatça hareket olanağı tanırlar. Takım arabaları farklı renklerde ve seçeneklerde modellere sahiptir.

Eğer bakım onarım işlemleri yapılan bir işletmeniz varsa takım arabaları, teknik personelinizin işlerini büyük oranda kolaylaştıracaktır.

Takım Arabaları Modelleri

Takım arabası modelleri birçok farklı özelliğe ve seçeneğe sahip olabilir. Bu modellerin tamamı tekerlekli tasarımıyla personellerin ağır yükleri bir seferde taşımasına yardımcı olur. Taşıma kapasitesinin farklılaştığı modeller arasından ihtiyacınıza göre bir seçim yapabilirsiniz.

Takım arabası modellerinin tamamında tekerlekler fren özelliğine sahiptir. Bu sayede daha güvenli bir kullanım mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra bu arabalar, ağır hizmet kullanımı için tasarlanmıştır. Hiçbir sorun yaşamadan bu arabaları insan gücü yardımıyla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bütün çekmece ve kapaklar kilitlenebilir özelliktedir. Bu sayede el aletlerini güvenli biçimde taşımanız mümkün hale gelir.

Takım arabalarında bulunan çekmecelerin kendiliğinden açılması önleyen basmalı mandal sistemleri kullanılır. Çekmeceli modellerde taşıyabileceğiniz yükün boyutu ise 40 kg olarak belirlenmiştir. Farklı renklerde olan takım arabası modellerinin boya dayanıklılığını sağlamak için öncelikle fosfatlama işlemi uygulanır. Bunun yanı sıra darbe ve çiziklere karşı önlem almak için ise pütürlü toz boyalar kullanılmıştır.

Beş çekmeceli takım arabaları, iş yerlerinde en yaygın kullanılan modellerden biridir. Bu çekmecelerin farklı özellikleri olabilir. Sıkça kullanılan modellerden biri, 3 adet 120’lik ve 2 adet 200’lük çekmeceye sahiptir. 45 kg taşıma kapasitesine sahip olan bu takım arabaları, farklı renk seçeneklerine sahiptir.

Bunun yanı sıra yanlıklı ve beş çekmeceli takım arabası modelleri de yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu seçenekler 48 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

Turuncu, mavi, kırmızı gibi renk seçenekleri arasından tercihte bulunabileceğiniz takım arabaları ise, 34 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Bu arabalarda, 4 adet 120’lik ve 1 adet 200’lük çekmece bulunmaktadır.

Tüm takım arabaları tekerlekli şekilde tasarlanır ve arabayı itmek için özel bir kol yerleştirilmiştir.

Takım Arabaları Nerelerde Kullanılır?

Takım arabalarının geniş bir kullanım alanı vardır. Bu takım arabaları genellikle endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Fabrikaların bakım ve onarım bölümlerinde bu arabalara sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra en çok kullanıldığı diğer alan ise otomotiv sektörüdür.

Takım arabalarına bunların yanı sıra kamu binalarında, marketlerde ve alışveriş merkezlerinde de rastlayabilirsiniz. Bunun gibi toplu ve büyük hacimli yerlerde, takım arabalarına sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Teknik personelin en büyük yardımcılarından biri olan takım arabalarıyla farklı birçok işlemi yapmak da mümkündür.

Siz de farklı takım arabası modellerini incelemek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir seçenek tercih etmek için Ponis Metal’de bulunan tüm alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Takım Arabası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Takım arabaları endüstriyel işletmelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun birçok farklı sebebi vardır. Sağladığı avantajlar nedeniyle, teknik personelin sıklıkla başvurduğu takım arabaları, geniş hacimli fabrikalarda olmazsa olmazlardan biridir.

Takım arabalarının sağladığı avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Seçtiğiniz modele bağlı olarak yaklaşık 60 el aletini tek bir yerde toplayabilir.
  • Çekmece sayısı fazla olan modeller oldukça kullanışlıdır. Bu sayede tüm el aletlerini gruplara ayırabilirsiniz.
  • Tekerlekleri sayesinde, bir yerden başka bir yere tüm el aletlerini kolayca taşıyabilirsiniz.
  • Çelik sac gibi dayanıklı malzemelerden üretilmesi nedeniyle bir kez satın aldığınız takım arabasını uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.
  • Çekmecelerinde yer alan güvenlik önlemleri sayesinde kaza riskini minimum seviyelere indirebilirsiniz.
  • Tüm malzemeleri bir seferde taşımanız, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.
  • El aletlerinin tek bir yerde durması, kaybolma ihtimalini de asgari seviyelere indirecektir.

Takım Arabası Fiyatları

Takım arabaları, işletmeler açısından birçok avantaj ve fayda sağlar. Bu arabalar sayesinde zamandan ve emekten tasarruf edebilirsiniz. Bu durum uzun vadede bütçenize artı olarak yansıyacaktır.

Taşıma arabası seçimi yaparken ise dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Öncelikle taşıma arabası kullanacağınız alanda ne gibi ihtiyaçlarınız olduğunu belirlemelisiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra nasıl bir takım arabası modeli tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Kimi alanlarda daha fazla el aleti kullanılmak zorunda olduğu için taşıma kapasitesi yüksek modellere yönelebilirsiniz. Bunun tersine daha az el aleti taşınması gereken yerlerde ise düşük kapasiteli modeller tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. İhtiyaçlarınıza göre çekmece sayısı ve modeli tercih etmeniz de mümkündür. Aynı zamanda estetik açıdan farklı renklerdeki takım arabalarını da tercih edebilirsiniz.

Takım arabası fiyatları açısından ise tek bir rakam vermek mümkün değildir. Takım arabalarının teknik özellikleri ve kapasiteleri fiyatların üzerinde başlıca etki eden faktörlerdir. Takım arabasının taşıma kapasitesi arttıkça fiyatlar da yukarı yönlü olarak seyredecektir.

Siz de fabrikanız ya da işletmeniz için takım arabaları alarak, teknik personelinizin işlerini çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Ponis Metal’de farklı renk ve seçeneklerde takım arabaları bulabilirsiniz. Bu takım arabaları içerisinden ihtiyacınız olan modeli tercih ederek, hemen teklif alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek takım arabaları konusunda detaylı bilgiye kavuşabilir ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp