sayac-panosu-nedir.png

Sayaç panosu, bina girişinde bulunan elektrik sayaçlarının muhafaza edildiği kabindir. Tüm binanın aydınlanması ve özel birimlere gerekli enerjinin sağlandığı merkezlerdir. Sayaç panosu, ana dağıtım panosu ve tali dağıtım panosundan ayrı olarak bulunmaktadır. Güncel yapılarda güvenli ve kesintisiz enerji verimliliği sağlayabilmek için sayaç panoları çok önemli unsurlardır.

Bina girişinde yer alan sayaç panosunun gerekli durumlarda bakım ve onarımı yapılabilmektedir. Sayaç panosu ev, iş yeri, alış veriş merkezi, okul, hastane yani akla gelebilecek elektrik enerjisi kullanılan tüm yaşam alanlarında gereklidir. Kullanım ihtiyacı ve yapı özelliğine göre tasarlanarak kurulum yapılmaktadır.

Sayaç panosu Ne Demek?

Sayaç panosu bina girişlerinde konumlandırılan enerji temin tedarik ve kontrol merkezi olarak tanımlanabilmektedir. Sayaç panoları yapı özelliğine uygun olarak tüm binalarda zorunludur. Ana amacı güvenli enerji sağlanmasıdır. Yapısal ve bireysel olarak kullanılan tüm elektrik enerjisi gereksinimleri sayaç panolarından sağlanmaktadır.

Panonun içerisinden geçen akım dönüştürülerek kullanıma sunulmaktadır. Şebeke elektriğinin doğrudan kullanımı mümkün değildir. Yüksek kalite ve güvenli elektrik panolarınızı Ponis Metal güvencesiyle temin edebilirsiniz. İleri teknoloji olanakları ve profesyonel ekibi tarafından sektörün en iyi üretimi yapılmaktadır.

Firma güvencesiyle sipariş vererek sayaç panolarınızı temin edebilir kurulum desteği alabilirsiniz. Sayaç panoları elektrik gücü ve ihtiyaca göre tasarlanmaktadır. Trifaze ve monofaza sayaç uyumlu olarak üretilen sayaç panoları sıva üstünde ya da sıva altında bulunacak şekilde kurulabilmektedir. Güvenli ve kesintisiz elektrik sağlanmasının en büyük desteği olan sayaç panosundan beklenen can ve mal güvenliğine uygun olarak işlev görmesidir.

Sayaç Panosu Ne İşe Yarar?

Sayaç panosu, binaya gerekli olan elektrik sayaçlarını işleyişini ve güvenliğini sağlamaktadır. Binanın tüm özellikleri göz önünde bulundurularak kurulmakta ve kesintisiz verim alınması beklenmektedir. Sayaç panosu yapının enerji dağıtım ve iletim işlemlerinde görevini üstlenen kumanda merkezidir. Sayaç panosu bünyesinde bulunan elemanlar arasında;

  • Akım trafoları,
  • Pano içi aydınlatma lambası,
  • Baralar,
  • Mesnet izolatörleri,
  • Güvenlik şalterleri, küçük elektrik sayaçları dahil,

Gerekli görülüyor ise soğutma sistemleri bulunmaktadır. Sayaç panosu binanın tüm alanlarına gerekli olan enerjiyi kontrollü olarak sağlamaktadır. Pano üretiminde önde gelen saclara en uygun aksesuarlarla kolaylık ve güvenlik artırılmaktadır. Ponis Metal ekibi tarafından alınacak sayaç panoları uzun yıllar verimli bir şekilde çalışmaktadır.

Sayaç Panosu Avantajları

Sayaç panosu kullanım amaçları arasında can ve mal güvenliği bulunmaktadır. Binada bulunan sayaç panosu avantajları en önemli güvenlik unsurudur. Tüm binanın enerji ihtiyacını gerektiği kadar kontrollü olarak sağlayan merkeze sayaç panosu denmektedir. Sayaç panosu, profesyonel ekip tarafından kurularak otomatik olarak çalışması sağlanmaktadır.

Kullanıcı can güvenliği ve binanın tüm tehlikelere karşı güvenliğini sağlamaktadır. Her hangi bir tehlike anında otomatik olarak enerjiyi kesme özelliğine de sahiptir. Elektrik panosu, sayaçlar, sigortalar, merdiven otomatiği, asansör ve zil kumanda merkezi gibi hayati elemanları bulundurmaktadır.

Ponis Metal üretimi sayaç panoları 1. Kalite malzemelerden üretilerek uzun ömürlü verim sağlamaktadır. Firma ürünleri arasında müşteri memnuniyeti, can ve mal güvenliği ön planda tutulmaktadır. Sayaç panosu da bu anlamda en yüksek güvenlik merkezi olarak çalışmaktadır.

Sayaç Panosu Çeşitleri

Pano çeşitlerinin, kullanım alanı ve ihtiyaca göre üretilerek kullanıma sunulmaktadır. Maksimum güvenlik gerektiren sayaç panosu, akım trafosu, şalterler, baralar, pano iç aydınlatma unsurlarını barındırmaktadır. Mesnet izolatörleri ve gerekli durumlarda bulunması gereken soğutma üniteleri de sayaç panosunda bulunmaktadır. Sayaç panosu çeşitleri arasında;

Enerji kuvveti dağıtım merkezi olarak bilinen sayaç panoları, elektriğin ilk ulaştığı merkezdir.

  • Ana pano,
  • Dağıtım panosu,
  • Tali pano,
  • Şantiye panoları gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Sayaç panosu üretici ve tedarikçisi olarak faaliyet yürüten Ponis Metal ürünleri sektörün en iyileri arasında yer almaktadır. 7/24 iletişim kurularak tüm ürünler hakkında bilgi alınarak seçim yapılabilmektedir. İhtiyacınıza uygun pano ve kurulum desteği alabilirsiniz. Siparişleriniz ön çalışma sonucunda belirlenen ihtiyaca göre kurularak firma güvencesiyle teslim edilmektedir.

Kullanım alanında en yüksek güvenlik sağlanabilecek şekilde kurulan panolar nemden küften etkilenmeden kullanılabilmektedir. Kolay temizlenebilen dış yüzeyi ve iç teknik donanımlarından uzman olmayanların uzak durması gerekmektedir.

Sayaç Panosu Fiyatları

Sayaç panosu fiyatlarını merak edenlerin en güvenli cevabı alabileceği adres ponis metaldir. Bulunduğunuz yerden internet erişimi sağlanarak, profesyonel uzmanlardan bilgi ve teknik destek alınabilmektedir. Sayaç panolarının imalatını yaparak kullanıma sunan Ponis Metal sektörde büyük bir açığı kapatmaktadır.

Binalarda ve bulunduğu her yerde hayati öneme sahip sayaç panoları kolaylıkla temin edilebilmektedir. Sayaç panosu fiyatları üretim özellikleri ve bina gereksinimine göre belirlenmektedir. Uygun fiyat garantisi ve firma güvencesiyle sahip olunan sayaç panoları uzmanlar tarafından kurulmaktadır.

Sözleşmeye uygun olarak tam zamanında kurulan sayaç panosu, teslim edilerek kullanıma sunulmaktadır. Binaların giriş bölümlerinde bulunan sayaç panoları enerji verimliliğinin baş aktörüdür.

Şebekeden gelen elektriğin dönüştürülerek kullanıma sunulan merkezi burasıdır. Sayaç panosu fiyatları da üretim ayrıcalığı ve pano malzemesine, boyutlarına göre şekillenmektedir. Ponis Metal sayaç panoların siparişi vererek güvenle kullanabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp