pano.jpg

elektrik dağıtım panoları elektrik kaynağının bina içerisinden dağıtıldığı bir yapıya sahiptir. Bu panolar herhangi bir ticari yapı veya konut için ana elektrik besleme sistemi olarak nitelendirilmektedir. Ana kablo dağıtım panosuna geldikten sonra kesiciler vasıtasıyla ikincil devrelere dağıtılmaktadır.  Cihazın maksimum performansı için uygun güç dağılımının sağlanması gerekmektedir. Güvenlik için de dağıtım panoları önemlidir.

Tek kapılı panolar basit uygulamalarda kullanılır. 4 yönlü, 8 yönlü ve 16 yönlü konfigürasyonlarda bulunan tek kapı dağıtım panoları tercih edilmektedir. Çift kapılı panolar ise daha ağır işlerde kullanılır. Uygulama ve bağlantı sayıları için çift kapılı dağıtım panosu tercih edilmektedir.

Dağıtım Panolarının Temel Özellikleri

Dağıtım panolarının önemli bir kısmı sigortadır. Sigortalar aşırı akımın devrelerinizden geçmesine izin vermediğinden dolayı dağıtım panosunun önemli bileşeni olarak kabul edilmektedir. Aşırı akım mevzu bahis olduğu zaman cihazlarınızı ve evinizdeki ya da ofisinizdeki bütün elektrik tehlikesine karşı sigortalar korumaktadır.

Güvenlik dışında dağıtım panolarının tasarımları da önemlidir. Dağıtım panolarının evinizde ve ofisinizde genel dekorasyonu ve estetiği bozabileceği günler artık geride kalmış durumdadır. Geniş dağıtım panosu tasarımları dekorasyonunuzdan ödün vermeden bu ürünleri kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Kolay kurulum prosedürü ile teller için yeterli alan bulunması gerekmektedir. Çerçeveler, kurulum sırasında herhangi bir hata olasılığına ihtimal vermemelidir. İyi bir şekilde yerleştirilmiş ve kullanımı kolay olan bir dağıtım panosu elektrik dağıtım sisteminin uzun ömürlü ve güvenilir olmasını sağlar.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp