ponis-metal-blog-fotografi.png

Soğutma sistemleri özellikle gıda sektörü başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilmektedir. Getirdiği avantajların ve verimliliğin yanı sıra soğutma sistemlerinin bazı sorunları vardır. Bu sorunların başında ise soğutma sistemlerinin korunması gelmektedir. Bu sistemler ileri teknoloji bazı cihazları barındırır. Bu cihazların korunması, yıllar boyunca sistemleri kullanabilmeniz için açısından önemlidir. Bu sebeple sistemleri koruyabilmek adına metal kasalar yapılmaktadır. Bu metal kasalara soğutma kabini adı verilmektedir.

Soğutma kabinlerinin alt kısımlarında genellikle güçlü bir soğutma şasesi bulunur. Bu şase, sistemin en önemli parçasıdır. Sistem bu şase üzerine konumlandırılır. Motorun, filtrelerin ve radyatörün konumu üzerine dizayn edilen kabinin ölçüsü, şekli ve dizaynı da bu şaseye göre yapılmaktadır.

Soğutma Kabinleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Soğutma kabinleri genel olarak gıda sektöründe kullanılmaktadır. Bununla birlikte saklanacak olan ürünün miktarı, saklama derecesi ve bazı diğer faktörlere bağlı olarak başkaca kullanım alanlarına da sahiptir. Hayvansal gıdalar barındıran işletmelerin daima soğutma kabinleri olması gerekir. Özellikle çabuk bozulan gıdalar ve bunların yanı sıra sebze, meyve gibi hava şartlarından çabuk etkilenebilen besinler için soğutma kabinleri kullanılmalıdır.

Eğer bir soğutma sistemi kullanılmak isteniyorsa, mutlaka korunması da gerekir. Bu sebeple soğutma sistemlerinin etrafına metal ihtiva eden bir kabin yerleştirilmektedir. Bu sayede soğutma kabinleri elde edilmektedir. Soğutma sistemi ihtiyacı olan her işletmenin soğutma kabinini de ihtiyacı vardır.

Soğutma Kabinlerinin Yapısı

Soğutma sistemleri, hassas bazı teknolojik aygıtlardan bir araya gelmektedir. Bu sebeple soğutma sistemlerinin dış etkenlerden korunması gerekir. Çeşitli hava şartları, insanların neden olabileceği problemler ve olası kazaları engellemek adına soğutma sistemlerine kabin yapılmalıdır.

Soğutma kabinleri genel olarak metal materyallerden tasarlanır. Bu kabinlerin alt şase kısımlarında ise daha fazla mukavemetli materyaller kullanılır. Kabinlerde kimi alanlarda kapı vardır. Bu kapılar, kullanıcının soğutma sistemine erişebilmesi adına tasarlanmıştır. Bununla birlikte kapıların güvenliği ise kilitlerle sağlanmaktadır. Soğutma kabinleri hava emiş ve atış alanlarına sahiptir. Bu alanlar özel olarak dizayn edilmektedir. Bunun yanı sıra çabuk ısınabilecek bir sistem olduğu için hararet yapıcı unsurlar kabinlerden çıkarılmıştır.

Ponis Metal ile Aradığınız Kabinlere Kavuşun

Soğutma sistemlerinizin kabinlerle korunması bir gerekliliktir. Bu sayede sistemleri farklı problemlerin yol açacağı zararlardan koruyabilirsiniz. Bu durum maddi açıdan da size bir dizi avantaj sağlayacaktır.

Ponis Metal, soğutma sistemlerinize ihtiyacı olan dizaynı hazırlayarak ideal kabinler üretmektedir. Bünyesinde deneyimli ve profesyonel bir mühendis ekibi bulunan firma, soğutma kabinleri konusunda tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda ideal çözümler sunan Ponis Metal, gelişmiş cihazlarıyla birçok farklı hizmeti sizin için sunmaktadır. Siz de aradığınız soğutma kabinleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, ihtiyaçlarınızı anlayarak size birçok farklı çözüm önerisinde bulunacaktır. Bunun yanı sıra avantajlı tekliflerimizden faydalanabilir ve soğutma sistemlerinizi çok daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp