siva-ustu-pano-nedir.png

Sıva üstü pano, binalarda alçak gerilim sistemlerini yapısal kablolamaya entegre ederek güvenli enerji verimliliği sağlamaktadır. Sıva üstü denmesinin nedeni ise inşaat yapım aşamasında sıva altına kurulum yapılmadığındandır. Sıva üstü elektrik panolarında oluşabilecek her hangi bir arızaya kolaylıkla müdahale edilmesini sağlamaktadır.

Elektrik panoları güvenli elektrik enerjisi sağlayan merkezlerdir. Yapısal alanlara göre kurulum ve kapasite belirlenmektedir. Yüksek mühendis kadrosu ve teknik olanaklarıyla Ponis Metal ekibinden yardım alınarak kurulum yapabilirsiniz.

Sıva üstü pano, duvar sıvasının üzerine kurularak alçak gerilimi verimli elektrik enerjisine çeviren sistemdir. Genel adı elektrik dağıtım panoları olan sıva üstü panolar yaygın kullanımda bulunmaktadır. Pano güvenliği mutlaka profesyoneller tarafından sağlanmalıdır.

Sıva altı pano sistemlerinde yaşanan güçlükler nedeniyle tercih edilen sıva üstü panolar kullanılmaktadır. Her türlü yapısal elektrik panoları ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz adres Ponis Metal 7/24 çalışmaktadır. Üretimlerinde dünya standartlarını baz alıp teknoloji gündemini yakından izleyerek son sistem panolar üretmektedir.

Elektrik panoları, tek merkezden tüm yapıya elektrik enerjisi dağıtımı yapabilen özelliktedir. Duvar tipi pano olarak da ifade edilen sıva üstü panolar güvenli ve yüksek verimli sistemlerdir. Ponis Metal ürünleri arasında;

 • Saha Dağıtım Elektrik Panoları,
 • Şantiye Panoları,
 • Duvar Tipi elektrik Panoları,
 • Sayaç Panoları,
 • Plastik Panolar,
 • IT Network –Sunucu Kabinleri,
 • Harici Tip Şapkalı Elektrik Panoları,
 • Makine Sac Aksamı- Kaporta,

Otomasyon Kumanda Panoları bulunmaktadır. Özel üretim ve profesyonel kullanım gerektiren sıva üstü panolar yüksek verimli uzun ömürlü enerji sistemleridir. Pano nerelerde kullanılır sorusunun cevabı, elektrik enerjisi gereksinimi olan tüm yapılarda olacaktır.

Sıva üstü Pano Avantajları

Sıva üstü olarak bilinen elektrik dağıtım sistemleri yaşam alanlarında verimli ve kesintisiz enerji sağlamaktadır. Elektrik panoları sayesinde geniş kapsamlı enerji verimliliği sağlanmaktadır. Sıva üstü panolar binalarda özel alanlarda konumlandırılmaktadır. Bu sayede profesyonel olmayan kimsenin erişimine izin verilmemektedir.

Sıva üstü panolar alçak gerilim sistemlerini yapısal sisteme entegre ederek güvenli enerji verimliliği sağlamaktadır. Kullanıcılara yüksek kalite, kesintisiz enerji sağlayan sistem hayati önem taşımaktadır. Sıva üstü pano avantajları arasında kesintisiz verimlilik, uygun fiyata kurulum bulunmaktadır. Elektrik dağıtım panosu yüksek mühendislik gerektirmektedir.

Özel ve kurumsal tüm yapılarda kullanılabilen kapasitede kurulum yapılabilmektedir. Bu konuda Ponis, üretim kapasitesi ve ürün kalitesiyle öne çıkmaktadır. Sektörün öncülerinden olarak yoluna devam eden Ponis Metal panoların özellikleri arasında müşteri memnuniyeti ilk sırayı almaktadır.

Yapı sektöründe gelişen teknoloji ürünlerini kullanarak dünya standartlarında ürünler sunmaktadır. Pano içerisinde, elektrik sayaçları, zil panoları, sigorta sistemleri ve otomatik kesiciler bulunmaktadır. Yüksek mühendis kadrosu, ileri teknoloji sistemleriyle kesintisiz enerji verimliliği sağlamaktadır.

Ponis Metal Ürünleri

Ponis Metal, yapısal enerji verimliliği konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Yüksek kalite elektrik panoları ve profesyonel kadrosuyla yoluna devam etmektedir. Her geçen gün daha da büyümeye verimliliği artırmaya devam etmektedir.

Elektrik panosu, ister duvar içi ister sıva üstü olsun mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Kolay bir şekilde kurularak kullanıma sunulan elektrik panoları yüksek işlevli sistemlerdir. Ponis Metal üretim ve satışında bulunan ürünler;

 • Dolaplar,
 • Endüstriyel çalışma Tezgahları,
 • Taşıma arabaları,
 • Elektrik panoları,
 • Takım arabaları,
 • Pano Termostatı,
 • Pano aksesuarları,
 • Pano ısıtıcı,
 • Pano kliması,

Fan ve filtreler olarak görülmektedir. Her hangi biri ya da hepsine ihtiyacı olanlar günün her saati bulunduğu yerden iletişim kurabilmektedir. Firma ekibi en kısa sürede sorularınıza cevap vererek sorunlarınıza en kısa sürede çözüm üretecektir.

Elektrik Panosu Çeşitleri

Elektrik panosu, yaşam alanlarına güvenli elektrik verebilmeyi amaçlamaktadır. Elektrik panosu çeşitleri arasında;

 • PC Sistem Panoları,
 • Otomasyon sistemleri arasında piyano tip panolar,
 • Dikili tip kumanda panoları,

Endüstriyel çalışma tezgahları olarak bilinmektedir. Her biri kurulum ve kullanım amacına uygun olarak tasarlanmaktadır. Özel olarak kurulum alanı ve kablolama gereksinimleri tespit edilerek en uygun kurulum yapılmaktadır.

Elektrik panolarında donmalara ve aşırı ısınmaya karşı iklimlendirme sistemleri de kurulmaktadır. Mevsimsel özelliklerden olumsuz etkilenmemek için tüm detaylar göz önünden bulundurulmaktadır.

Sıva Üstü Pano Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Sıva üstü panolarda güvenlik bina yönetimi tarafından sağlanmaktadır. Bu konuda sorun çözüm ortağınız olarak Ponis Metal desteği alabilirsiniz. Profesyonel ekibi ve son teknik sistemleriyle servis hizmeti sunmaktadır.

Elektrik pano güvenliği görüntü kayıt sistemiyle maksimum seviyeye çıkarılabilmektedir. Mesleğinde en iyi eğitimi alarak sektörde gelişim sağlayan mühendis ekibi firma güvencesiyle çalışmaktadır. Termik koruma üniteleri olarak çalışan elektrik panoları, can ve mal güvenliği sağlamaktadır.

Ev, iş yeri, alış veriş merkezi, hastane, okul gibi tüm yaşam alanlarında sıva üstü panolar ya da farklı panolar kullanılmaktadır. Uygun fiyata firma güvencesiyle sahip olabileceğiniz elektrik pano sistemlerinizi uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Sıva üstü ya da farklı sistem kurulumlarınız olsun Ponis Metal uzmanlarından periyodik bakım ve güvenli servis hizmeti alabilirsiniz. Günün her saati iletişim kurarak elektrik panosu ve aksesuarları ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ürünleriniz firma güvencesiyle adresinize ulaştırılarak kurulum yapılabilecektir.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp