sac-pano-ureticisi-pano-imalati.jpg

Panolar, özellikle elektrik ve internet sistemleri açısından korumalı bir ortamın oluşmasını sağlarlar. Sac materyal panolarda kullanılan popüler materyallerden biridir. Panoların olmadığı bir yapıya denk gelmek hemen hemen mümkün değildir. Apartmanlardan iş yerlerine, okullardan hastanelere kadar elektriğin olduğu her yerde sac panolara denk gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra geniş bir sunucu ağı gerektiren işletmelerde de bu panolar kullanılmaktadır.

Sac panoların, yaygın olarak kullanıldığı bir gerçektir. Bununla birlikte sac panolarınızın imalatının doğru, güvenli ve kaliteli şekilde yapılmış olması gerekir. Özellikle uzun ömürlü bir kullanım açısından bu üst başlıklara dikkat etmek gerekir. Sac panolar farklı şekillerde üretilebilmektedir. Paslanmaz sac, ERP sac, DKP sac ve siyah sac gibi farklı imalat teknikleri ve sac türlerine denk gelebilirsiniz. Bunlar arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gerekir. Bir sac pano üreticisi, pano imalatında size bu tip farklı seçenekler sunabilmelidir. Bu sayede ihtiyacınız olan tipi seçmeniz kolaylaşacaktır.

Paslanmaz Sac

Paslanmaz çelik saclar, krom ve demir esaslı alaşımdan oluşmaktadır. Bu sayede okside olmayan malzemeler, paslanmaz özelliğe kavuşmaktadır. Birçok farklı alanda kullanılabilen paslanmaz saclar, sıcaklık ve mukavemet koşullarına karşı son derece dirençlidir. Hem uzun ömürlü hem de düşük maliyetli bu saclar oldukça popülerdir. Oksitlenmeye karşı yüksek dayanıklılığa sahip saclar parlak bir görünüme sahiptir. Buna karşın iyi bir sac pano üreticisi sacı mat hale de getirebilmektedir. Hijyenik özelliklere sahip olduğu için tıp ve gıda sektöründe de kullanıma uygundur.

ERP Sac Kesim

ERP sistemi; beklentinize uygun şekilde sac işleme ve lazer kesime uygun olarak kullanılmaya hazır hale getirmeye yaratan sistemdir. Son derece esnek bir üretim sistemidir. ERP sistemi özellikle vakit açısından tasarruf sağlar.

ERP sistemiyle sac levhalara kaynak, büküm, kesim, montaj ve boyama gibi işlemler yapılabilmektedir. Bu sayede üretim sırasında ciddi zamanlar alan iş yükünden kurtulabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi sac pano üreticisi Ponis Metal olarak, ERP sistemiyle beklentilerinize hızlı ve etkili karşılıklar verebiliyoruz.

DKP Sac Kesim

Pano imalatında bir diğer yöntem ise DKP sac kesimdir. DKP sac, sıcak hammadde işleminden geçirilen ve ısıl işleme tabi tutulan yassı çelik malzemelerdir. Bu sayede bu malzemelerin işlenerek şekillenmesi çok daha kolay hale gelmektedir. DKP sac çeşitleri soğuk şekillendirmeye yatkındır. Bunun yanı sıra lazer kesime uygun olduğundan seri üretim olanağı sağlayarak zaman tasarrufuna imkân verir.

Pratik biçimde kaynaklanabilen DKP sac, pürüzsüz bir malzemedir. Bu sayede ürünlere zarar verebilecek hiçbir kalıntı ya da pürüz kalmadığı gibi iyi derece kaynak tutar. DKP sac çeşitleri aynı zamanda korozyona karşı dirençlidir ve paslanmaya karşı son derece dayanıklıdır. Kalıp maliyeti gibi masrafları azaltan DKP saclar, otomotiv parçası gibi yüksek mukavemete ihtiyaç duyulan alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Siyah Sac Kesimi

Genelde yassı çelik materyallerle üretilen siyah saclar portatif ürünlerdir. Siyah saclar ilk aşamada rulo haline getirildiğinden ebat ve hacim olarak fazla yer kaplamamaktadır. En belirgin özelliği rengi olan siyah saclar aynı zamanda muadillerine kıyasla 1,5 ila 20 mm daha kalındır. Siyah saclara şekil vermek çok daha kolaydır.

Tüm Pano İmalatlarınız için: Ponis Metal

Sac pano üreticisi dendiğinde akla ilk gelen firmalardan olan Ponis Metal, tüm bu farklı teknikleri kullanarak, dilediğiniz panoları üretebilmektedir. Pano ihtiyaçlarınız çok çeşitli ve farklı olabilir. Bu sebeple her panonun üretiminde farklı tekniklere, materyallere ve cihazlara ihtiyaç olabilir.

Ponis Metal, ileri teknolojik CNC makineleri, lazer kesim olanakları, profesyonel mühendis ekibi ve deneyimiyle ihtiyaç duyduğunuz tüm panoların imalatını kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Siz de bu deneyimden ve profesyonellikten faydalanmak için bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp