elektrik-panosu-nereye-konulmali.jpg

Elektrik panolarının yerleşimleri rahat bir şekilde erişilebilecek yerlerde konulmalıdır. Elektrik devrelerinin kolay bir şekilde izlenmesi elektrik panolarının montajında ilk hedefiniz olmalıdır. Elektromontajda kullanılacak olan yardımcı malzemelerin ise uluslararası standartlarda üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Elektrik panosunun iç kısmında yer alan ana besleme baralarına, transfer baralarına ve aktif kısımlarına doğrudan dokunmaya karşı koruyucu ön  yüz plakaları veya seperatörler dizayn edilerek tehlike işaretleri yapıştırılmalıdır.

Güvenilir ürünler arasında yer alan elektrik panoları iş güvenliği, işçi sağlığı ve iş sürecinin kesinti kayıplarında olumlu etkiler sağlamaktadır. Tesisat ya da bina ortamında yer alan sistemlere dağıtım ve iletim işlemlerinin yapılabilmesi için tercih edilen elektrik panoları pek çok apartmanda da yer almaktadır. Apartmanların içerisinde ufak boyutlu elektrik sayaç panoları bulunmaktadır. Panoların iç kısımlarında otomatik kesiciler, sigortalar, elektrik sayaçları, merdiven otomatiği ve zil trafosu yer almaktadır.

Elektrik Panosu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Binaların temel kısımlarında yer alan bu unsurlar kalite ve kusursuzluk açısından önemli bir rol üstlenmektedir. Elektrik panolarını seçeceğiniz zaman firma güvenliğine de özen göstermelisiniz. Müşterileri tarafından olumlu geri dönüş alan firmaları tercih ederseniz elektrik panolarınızı uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Elektrik panosu fiyatları seçeceğiniz ürünlerin boyutları, sac kalınlığı, sac kalitesi ve boya kalitesine göre değişebilir. Fakat elektrik panosu fiyatları arasında herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek pek çok farklı model yer almaktadır.

Dünya kalite standartlarında üretilen ve çevresel faktörlere karşı ekstra dayanıklı olabilecek şekilde geliştirilen bu ürünleri farklı kullanım alanlarında güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Ek bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden kullanabileceğiniz elektrik panolarını bu şekilde seçerek işlevsel özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp