Özellikle bilişim sektörü açısından IT network ve sunucu kabinleri olmazsa olmaz ürünler arasında yer alır. Birçok farklı firma tarafından tercih edilen bu ürünler, bilgi işlem departmanlarında ve sistem odalarında kullanılırlar. Bu kabinler, hem düzenleme anlamında hem de güvenlik anlamında önemli bir yerde dururlar. 

Özel üretime sahip olan IT network ve sunucu kabinleri, ağ içerisinde yer alan bütün aktif ve pasif elemanların uyum içerisinde çalışabilmesinde önemli bir rol oynar. Bu ürünler, maddi değeri son derece yüksek olan donanımları güvenle korur. Kabinlere, firewall, modem, router, switch, santral ve PC donanımları da yerleştirilebilir. 

Gelişen teknolojiyle birlikte birçok evde işyerlerinde kullanılan ileri teknoloji ürünler nedeniyle, server kabinleri kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Kabinler dışarıdan gelebilecek her türlü zarara karşı, ekipmanların zarar görmesi engellerler. Bunun yanı sıra veri havuzu güvenliği ve pratik bir şekilde ulaşılabilmesi nedeniyle de sistem odalarında vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. 

Bu kabinlerin kapı çeşitleri önem arz eden bir noktada durur. Dikili tip network kabinlerinde ön kapı cam, arka kapı ise metal kapı olarak kullanılır. Bu tip kabinler soğutma gerektirmezler. Bu kabinler alt şasesinde fırçalı kablo girişlerine sahiptir. Kabin derinliğince hareket eden 4 tane 19 inç montaj dikmeleri vardır. Bu ürünler genellikle bilgi işlem merkezi gibi alanlarda kullanılırlar. Rock kabinet modelleri farklı boyut ve ölçülere sahiptir. Ölçülerine göre duvar tipi kabin ve dikili tip kabin olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. 

IT network ve sunucu kabinlerini 3 farklı kategoride incelemek mümkündür. Bunlar; network sunucu kabinleri, ağ dağıtım kabinleri ve dağıtıcı rock kabinleridir. 

Network Sunucu Kabinleri

Network sunucu kabinlerinin telem görevi, dağıtım işlemlerinin tek bir bölgeden yapılabilmesi ve aynı bölgeden kontrolün sağlanabilmesidir. Bunun yanı sıra network sunucu kabinleri, koruma alanları da yaratır. Bu kabinler arasında farklı kullanım alanlarına sahip olan bazı seçenekler de yer alır.

Network sunucu kabini seçimi yaparken, ihtiyaç, beklenti ve taleplerinizi doğru şekilde belirlemeniz gerekir. Bu amaçla geniş bir araştırma yapmak, avantaj sağlayacaktır. Network sunucu kabini seçiminde yer alanı oldukça önemli bir kriterdir. Buna bağlı olarak farklı boyutlar ve modeller tercih edilebilir. Bu kabinler sayesinde dağıtım işlemlerini pratik bir biçimde yapabilecek kabiliyete ulaşabilirsiniz. Bu kabinlerin montaj işlemleri de oldukça basittir. 

İş yerlerinde, ofislerde özel network donanımları hem daha güvenli hem de daha düzenli hale getiren network sunucu kabinleri standart ölçülerde tasarlanabilir. Bunun yanı sıra özel olarak da dizayn edilebilir. Buradaki ölçüt, sizin beklentileriniz ve taleplerinizdir. 

Ağ Dağıtım Kabinleri

Veri merkezlerinde her geçen gün daha fazla IT ekipmanı gerekmektedir. Bu durum, ağ bağlantılarının daha karmaşık ve zor hale gelmesine yol açmaktadır. Veri merkezlerinde işleyişin sağlıklı ve düzenli bir şekilde ilerlemesi, kritik bir öneme sahiptir. Bu sebeple işleyişin daha iyi ilerlemesi için dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır.

Bu merkezlerde gecikme sürelerini azaltmak ve güvenliği arttırmak için bazı özel cihazlara, araçlara ve aksesuarlara ihtiyaç vardır. Bu ekipmanlar, dolapların içerisine ya da dışarısına kurulabilir. Bununla birlikte patch panel gibi birçok karmaşık sayılabilecek ekipmanın panolar içerisinde bulunması çok daha güvenli bir yöntemdir.

Ağ dağıtım kabinleri bu güvenlik ve düzenleme ihtiyaçlarına esnek ve profesyonel çözümler sunar. Bu kabinler sayesinde, sistemleriniz çok daha güvenilir, fonksiyonel ve pratik şekilde kullanılabilir. Duvar tipi kabinetlerin arasında yer alan ağ dağıtım kabinleri çevresel faktörlere karşı oldukça dirençlidir. Bunun yanı sıra kolay bir şekilde açılıp, kapanabilmesiyle oldukça pratik bir kullanıma da sahiptir. Ağ dağıtım kabinleri, kullanım alanlarına göre farklı şekillerde üretilirler. Bu farklı tip modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Seçim yaparken iş yerinizin boyutlarını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu ağ tipi kabinler ile, ağ dağıtım işlemleri için kullandığınız kablolar çok daha düzenli bir şekilde, bir arada duracak, ve oldukça pahalı olabilen cihazlarınız çok daha güvenilir bir ortamda saklanacaktır.

Uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz ağ dağıtım kabinleri, tüm ihtiyaçlarınıza estetik bir çözüm olması amacıyla da üretilmiştir. Bu kabinler, estetik duruşlarıyla bulundukları ortama uyum sağlayan seçeneklerdir.

Dağıtıcı Rock Kabinleri

Dağıtıcı rock kabinleri birçok farklı kullanım alanına sahip olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu cihazlar, dağıtıcı görevini üstlenirler. Bu görevin güvenilir ve hızlı bir şekilde yapılması için dağıtıcı rock kabinleri kullanılmalıdır. Dikili tip rock kabinleri sayesinde, işyerleri ve ofislerdeki ağ dağıtım işlemleri basit ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Dikili tip rock kabinlerinin montajı da son derece pratik bir işlemdir. Montajın ardından kabinler kullanılmaya başlanabilir. Bu kabinler IT network ve sunuculara ihtiyaç duyan firmalar tarafından özellikle tercih edilir. Dağıtıcı rock kabinleri, sunucu ve ağ dağıtım kabini olarak da kullanılır. Kablo kalabalığından kurtulmanızı sağlayan kabinler, oldukça dekoratif bir tasarımı da sahiptir.

Dikili tip rock bakini seçerken dikkat edilmesi gereken unsurların başında boyutları gelmektedir. Bu boyutların işyerlerinizde kabini koyacağınız alan ile uyumlu olması gerekir. Alandan tasarruf etmenizi sağlayan dağıtıcı rock kabinleri oldukça uzun ömürlü cihazlardır. Darbelere, ısıya ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olan bu kabinler sayesinde, networkünüzün güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Siz de evinizin, işyerinizin ya da ofisinizin ihtiyaçlarına göre uygun bir IT network ve sunucu kabini seçimi yapabilirsiniz. Bu kabinlerin seçiminde profesyonel bir bakış açısından yardım almak her zaman avantaj sağlayacaktır. İhtiyacınız olan kabini belirlemek ve beklentinize uygun bir kabin bulmak için hemen bizimle iletişime geçebilir; size uygun çözümlerimizle tanışabilirsiniz. 

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp