Taşıma arabaları, özellikle endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan ürünlerden biridir. Bu arabalar, başta tamirat için kullanılan teknik aletler olmak üzere, birçok farklı yük için kullanılabilmektedir. Ağır yükleri tek seferde bir yerden başka yere taşıyabileceğiniz taşıma arabaları, iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir.

Endüstriyel alanlarda yaygın olmakla birlikte, hastane, şirket binası, okul gibi alanlarda da bu taşıma arabaları kullanılmaktadır. Raflı ya da çekmeceli olabilen taşıma arabaları farklı seçeneklere sahiptir. Bu sayede amacınıza uygun olarak bir taşıma arabası tercihinde bulunabilirsiniz.

Taşıma arabalarının kapasitesi, biçimleri, renkleri ve özellikleri modeline göre değişiklik göstermektedir. Taşıma arabası modelleri farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir. Genel olarak dağınıklığı ortadan kaldırmak için kullanılan bu arabalar sayesinde, birçok yükü bir noktadan diğerine kolaylıkla taşıyabilirsiniz. İnsan gücünü kullanarak hareket ettirilen bu arabalar, tekerlekli tasarıma sahiptir. Bu arabalara zaman zaman paket taşıma arabası gibi isimler de verilmektedir. Geniş bir kullanım alanı olan arabalar, işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Siz de ihtiyaç ve gerekliliklerinizi belirleyerek, çalışma alanlarında kullanacağınız bir taşıma arabası modeline karar vererek hemen satın alabilir ve taşıma arabalarının getirdiği kolaylıklardan faydalanabilirsiniz.

Taşıma Arabası Modelleri

Taşıma arabaları, özellikle büyük hacimli binalarda oldukça işlevseldir. Tekerlekli tasarımıyla binanın istediğiniz noktasında, ağır yükleri dahi kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu yükleri tek seferde ve düzenli biçimde götürmenize de olanak tanır. Taşıma arabaların önemli özelliklerinden biri ise farklı modellere sahip olmasıdır.

Taşıma arabaları çekmecesiz olabileceği gibi bir ya da iki çekmeceye de sahip olabilir. Bunun yanı sıra raflı ve dolaplı taşıma arabaları da mevcuttur. Hangi modeli tercih edeceğiniz ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir.

Çekmecesi bulunmayan modeller oldukça kullanışlıdır ve yaygın olarak tercih edilen seçeneklerden biridir. Bu model taşıma arabalarında 0,60 mm çelik sac kullanılmaktadır. Bu da darbelere karşı oldukça dayanıklı bir taşıma arabasına sahip olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra kullanımı da oldukça basit ve sadedir. 850 mm yüksekliğe ve 670 mm ene sahip olan taşıma arabası, dağınıklığı ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Çekmeceli taşıma arabaları ise çekmecesiz modellerle aynı özelliklere sahiptir. Bununla birlikte bir ya da iki çekmeceli taşıma arabası modeli bulmak mümkündür. Bu çekmecelerde birçok farklı el aleti düzenlenebilmektedir. Bu sayede bir yerden başka bir yere taşıdığınız eşyaları daha düzenli ve güvenli götürme olanağına sahip olabilirsiniz.

Raflı taşıma arabaları ise çekmecelilere göre farklı bir takım özelliklere sahiptir. Bu arabalarda 3 adet 80’lik ve 2 adet 180’lik çekmece bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tıpkı diğer modeller gibi 3 kat raf bulunmaktadır. Bu el arabaları ağır hizmet ortamlarında sorunsuz biçimde çalışabilmektedir. Bütün çekmece ve kapakları ise kilitlenebilir özelliklere sahiptir. Bu sayede eşyaları çok daha güvenli biçimde taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda çekmecelerde kendiliğinden açılmayı engelleyen basmalı mandal sistemi vardır. Bu modellerde çekmece başı taşıma kapasitesinin 40 kg olduğunu da unutmamalısınız. Yüksek boya dayanıklılığı kazanması için ise öncelikle fosfatlama işlemleri uygulanır. Darbelere ve çizilmelere karşı son derece dayanıklı olan taşıma arabalarında, pütürlü toz boya kullanılmaktadır.

Bir diğer taşıma arabası modeli ise dolaplı olanlardır. Bu modellerde 55 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Dolaplı taşıma arabaları tıpkı raflı modeller gibi 3 adet 80’lik ve 2 adet 180’lik çekmece barındırır. Raflı arabalardan farklı olarak ise 1 kapaklı dolabı vardır. Dolaplı modellerde tüm eşyalar kilitli ve güvenli biçimde taşınabilir. Bunun dışında tüm özellikleri ve yapım aşamaları raflı modeller ile aynıdır.

Taşıma Arabaları Nerelerde Kullanılır?

Taşıma arabaları farklı renklerde ve seçeneklerde üretilmektedir. Model çeşitliliği kullanım alanlarının da genişlemesine neden olmuştur. Bu arabalar yaygın olarak endüstriyel alanlarda ve fabrikalarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra okul, hastane, şirket binaları, kamu binaları, alışveriş merkezleri ve market gibi alanlarda da taşıma arabaları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Birçok eşyanın bir seferde ve düzenli biçimde taşınabiliyor olması sebebiyle bu araçlar birçok yerde kullanılmaktadır.

Taşıma Arabası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Taşıma arabalarının kullanılıyor olması, özellikle teknik personel açısından son derece önemlidir. Bu arabalar toplu alanlarda ve büyük yapılarda birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

  • Taşıma arabaları, tüm el aletlerinin düzenli biçimde tek bir yerde durmasına yardımcı olur.
  • Tekerlekli sistemleri sayesinde yükleri bir yerden diğer yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz.
  • Yüksek yük kapasiteleri ile birçok malzemeyi kolaylıkla taşımanıza imkân verir.
  • Darbelere ve çizilmelere karşı son derece dayanıklı olan taşıma arabalarını yıllar boyunca kullanabilirsiniz.
  • Dolaplı, raflı ve çekmeceli taşıma arabaları sayesinde, el aletleri ve benzeri ürünleri gruplara ayırmanız mümkündür. Bu sayede dilediğiniz eşyaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taşıma Arabalarının Fiyatları

Taşıma arabası tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bunların başında ise ihtiyaçlarınız gelmektedir. Bir taşıma arabası satın alacağınız zaman ihtiyaçlarınıza uygun olan modelleri değerlendirmeniz gerekir. Bunun yanı sıra taşıma arabasında taşıyabileceğiniz yükün ne kadar olacağını da mutlaka öğrenmelisiniz. Bazı taşıma arabaları daha az yük için uygunken, bazılarında çok daha fazla yükü taşıyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz araba modelinde çekmece, raf ya da dolap gibi özelliklere dikkat edebilirsiniz. Bu gibi özellikler bazı işletmeler açısından önemli avantajlar sağlayabilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise taşıma arabalarının fiyatlarıdır. Taşıma arabası fiyatlarını genel olarak barındırdığı teknik özellikler belirlemektedir. Modelden modele göre fiyatlarda da farklılıklar oluşacaktır.

Siz de taşıma arabalarının avantajlarından faydalanmak için Ponis Metal’de bulunan modeller arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bizimle hemen iletişime geçerek avantajlı tekliflerden faydalanabilir, taşıma arabaları konusunda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp