Elektrik sisteminin daha düzgün ve sağlıklı çalışması yanı sıra kontrolünün sağlanması amacıyla, elektrik panoları kullanılmaktadır. Elektrik panoları günümüzde hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. Evlerinizde, iş yerlerinizde, sanayi tesislerinde bu tip panoları sık sık görebilirsiniz. Bu panolarda yer alan ekipmanlar, elektriğin kesilmesi ve akımının kontrol edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Elektrik panolarının çok geniş bir kullanım alanının olmasının yanı sıra kullanım alanlarına bağlı olarak farklı materyallerden üretilen çeşitleri vardır. Sac metal olan modellerinin yanı sıra plastik panolar sağladığı avantajlar nedeniyle yaygın biçimde kullanılmaya başlanan ürünlerden biridir. Plastik panolar sayesinde elektrik tesisatının son derece güvenli olması sağlanabilmektedir. Bununla birlikte bu sistemler, elektrik tesisatının çok daha sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Plastik elektrik panoları hem geniş kullanım alanları hem de sağladığı birçok avantajla öne çıkmaktadır.

Ponis Metal olarak ihtiyacınız olan her türlü plastik pano çeşidinin üretimini gerçekleştiriyoruz. Bizimle iletişime geçerek hem standart modeller hakkında hem de özel tasarımlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Plastik Panolar Ne İşe Yarar?

 

Plastik panolar çeşitleri oldukça fazladır. Bu sebeple çeşitli özelliklere sahiptirler. Günümüzde birçok yönde kullanılan türleri mevcuttur. Evde, işyerinde ya da ofiste eşyaların depolanması ya da herhangi bir şeyin saklanması için kullanılabilir. Kapaklı otomatik türlerinin hanında kapaksız modellerinde mevcuttur. Duvara sabitleyerek kullanılması gereken ürünler plastik olmaları sebebiyle ucuzdur.

Bunun yanında bu denli basit görünen ürün kullanım şekliyle ihtiyaçlara karşılık vermektedir. Bu sebeple sıkça kullanılmakta ve satın alınmaktadır. Bu süreçte bizlere ulaşmanız ne kadar basit gibi görünse de bu ürünlerin kalitelilerine ulaşmanıza katkı sağlar. 

 

Plastik Pano Çeşitleriyle Güvenliğinizi Sağlayın

 

Plastik panoların birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar ana akım panosu, sigorta panosu ve senkronizasyon panosu gibi isimlerle bilinmektedir. Bu panolar üretim malzemeleri, ebatları ve özellikleriyle birbirlerinden ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra sıva altı ya da sıva üstüne monte edilebilen çeşitli plastik pano modelleri bulunabilir.

Plastik panolar estetik bir görümüyle de dikkat çekse de özellikle iletkenlik açısından sağladığı avantajlar nedeniyle tercih edilmektedir. Bu panoların kullanımları her geçen gün daha da gelişmektedir. Plastik panolarda en çok dikkat çeken modeller ise ABS çeşitleridir. ABS plastik pano çeşitleri dış etkenlere karşı çok sağlam gereçlerden imal edilen ürünlerdir.

 

ABS Plastik Panolar

 

ABS plastik panolar, birçok farklı sektörde tercih edilen çeşitlerin başında gelmektedir. Çok hafif olmasının yanı sıra sert bir malzeme olmasıyla dikkat çeker. Her ne kadar ABS plastik olarak anılsa da esasen plastik değildir. Benzerlik nedeniyle bu isim kullanılmaya başlanmıştır. Otomatik parçalarından oyuncaklara, borulardan kasklara kadar bu plastik materyalin kullanımı son derece yaygındır.

ABS plastik pano çeşitlerinin ortaya çıkmasında en önemli etken, çok dayanıklı olmasıdır. Bu sebeple inşaat ve endüstriyel alanlarda çokça tercih edilmektedir. Panonun dışındaki korumasının dayanıklı olması, düşük ısılarda dahi esnemesi ABS panoların en büyük avantajları arasında yer almaktadır.

 

Plastik Panolar Nerelerde Kullanılır?

 

Plastik elektrik panoları birçok farklı alanda kullanımıyla dikkat çeker. Kullanım alanlarına göre bu panolar farklı bazı teknik özelliklere ve içeriğe sahip olabilmektedir. Ev ortamlarında ana elektrik girişlerini barındıran büyük panolar ve oda içerisinde elektrik akımının kontrolünü sağlamak adına sigorta tipi panolar bu kullanıma ilişkin verilebilecek örneklerden bazılarıdır. Yine endüstriyel alanlarda hafif olması nedeniyle plastik panolarının kullanımı gidere yaygınlaşmaktadır.

Sanayi tesislerinde kullanılan panoların özellikleri de buna göre belirlenmektedir. Bu panolar genel olarak orta ve yüksek gerilimde çalışmak üzere tasarlanmaktadır. Elektrikle ilgili riskleri kaldırması nedeniyle, tüm sanayi tesislerinde bu tip ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Kaçak akımların kontrolünü de sağlayabilmesi nedeniyle, güvenlik adına önemli ürünlerden biridir.

 

Plastik Panoların Avantajları Nelerdir?

 

Plastik panolar, eski tiplere oranla birçok farklı avantaj barındırmaktadır. Bu avantajlar nedeniyle de her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Son derece güvenilir olması bu özelliklerin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra plastik panolar çok dayanıklı ürünlerdir. Darbe ve çarpmalara karşı yüksek mukavemet sergilerler. Daha temiz bir kullanım olanağı sunması ve estetik açıdan daha iyi görünmesi de diğer artıları olarak sayılabilir. Plastik elektrik panoları uzun ömürlü olmalarıyla da dikkat çekmektedir.

Teknik özelliklerinin yanı sıra farklı renklerde ve ebatlarda üretilebilmeleri de diğer avantajları olarak sayılabilir. Yine bu panolar sıva altı ya da sıva üstü olarak tasarlanabilmektedir.

 

Plastik Panoların Fiyatları

 

Plastik panolar birçok farklı çeşide ve modele sahiptir. Bu ürün skalasında yer alan her bir modelin kendine ait teknik ve fiziksel özellikleri bulunabilir. Bu açıdan bakıldığında fiyatları da geniş bir yelpazeye sahiptir. Plastik pano fiyatları konusunda net rakamlar vermek olanaksızdır. Bunun temel nedeni özel tasarım talepleridir. Talebe bağlı olarak panoların maliyetleri artabilir ya da azalabilir.

Plastik panoların fiyatları, diğer çeşitlerle kıyaslandığı zaman çok avantajlı olabilmektedir. Bunun temel nedenlerinden biri uzun ömürlü materyallerle üretilmesidir. Bu sayede tek bir pano aldığınızda yıllarca aynı ürünü kullanabilirsiniz. Uzun vadede bu durum bütçenize olumlu olarak yansıyacaktır.

Ponis Metal olarak, plastik elektrik panosu ihtiyaçlarınızın tamamına yanıt veriyoruz! Modern üretim tesislerimiz, deneyimli personelimiz, uzman mühendislerimiz nasıl bir plastik pano ihtiyacınız olduğunu dinledikten sonra size alternatif birçok çözüm önerisi sunacaktır. Bu çözüm önerileri içerisinden ihtiyaçlarınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Kaliteli plastik pano çeşitlerini değerlendirmek, ürünlerimiz hakkında çok daha detaylı bilgiler almak ve avantajlı fiyat tekliflerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp