piyano-pano-detay.jpeg

Piyona panosu; makineler de ve otomasyon sistemlerde, insanların kullanım zorluklarını kolaylaştırmak için kontrol veya kumanda amacıyla tasarlanmış metal kutu yapısına denir. Bu panolara piyanı pano denmesinin nedeni fiziki olarak piyanoya benzemesidir. Genel endüstriyel alanlarda kullanıldığı için büyük bir kısmı metal malzeme esaslıdır. Bu ürünün alt kısmına elektrik ünitesi temellendirilmiş olup, üst kısmına da kullanıcıların kontrol edebileceği kumanda kısmı yerleştirilmiştir.

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren piyano panosunun, ana malzemenin neden metal esaslı olduğu ise oldukça merak edildi. Genelde otomasyon sistemlerde kullanılan bu ürünün, dayanıklılığı çok önemlidir. Bu yüzden piyano panosunun yüksek oranda dayanıklılık göstermesi için metal malzeme kullanılmıştır.

Makine sanayisinde insanların işini oldukça kolaylaştıran piyona panolar, hem seri ve verimli çalışmayı sağlıyor hem de üretim kalitesini artırıcı sebepleri ve nedenleri gidermekte de kullanılıyor.

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek piyano panolar ve kullanım alanlarına yönelik bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda uzman ekibimiz, sizler için her türlü desteği sağlar. 

Piyano Panoların Ölçüleri Neye Göre Belirlenmiştir?

Genellikle makine sanayisinde kullanılmasından dolayı fabrika ortamına uygun boyutlarda tasarlanan piyano panoları, insanlar kullandığı için ölçüleri genellikle insan boyuna uygundur. Makine sanayisinde zor olan çalışma koşullarını biraz daha rahat bir hâle getirmek için insan boyuna göre boyutlandırılan bu ürünün genişliği de çok önemlidir. Makinenin büyüklüğüne göre kullanıcının kumanda edebilmesindeki kolaylık, pratiklik, serilik doğru orantılıdır.
Panoların boyutlarının büyük olması, kullanıldığı yerde birçok avantaj sağlar. Örneğin, boyutları büyük olan bir panonun olması; seri ve kaliteli bir üretimin ortaya çıkmasını sağlar. Bu ek olarak insanlar işini hem daha kısa sürede hem da daha kolay bir şekilde halletmiş olur.

Piyano panolarımızın ölçüleri hakkında fikir sahibi olmak için internet sitemiz üzerinden veya bizi mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca, fabrika ortamına uygun piyano panolar için firmamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Piyano Panoları Çeşitlendikçe Şekilleri De Değişir Mi?

Siz değerli müşterilerimizden gelen ve en çok sorulan sorulardan biri de piyano panoları çeşitlendikçe, şekillerinin değişip değişmediği. Öncelikle piyano panoları, çok farklı modellerde karşımıza çıksa da, panoların şeklinden çok işlevi daha çok önem arz ediyor. Piyano panolarının modelleri belirlenirken üstünde çalışacak olan elektronik materyaller de dikkate alınır. 

Bu makinenin kullanım alanına uygun olması gerekir. Aksi takdirde elektrik sisteminde sorunlar yaşanabilir. Makinanın tabanında genellikle daha ağır parçalar tercih edildiği için taban sacı yaygın bir şekilde kullanılır. Taban sacının üstüne belli bir sırayla elektronik parçalar yerleştirilir. Kumanda mekanizmasının bulunduğu piyano panoların üst kısmında ise kullanıcıların kontrol etmesi beklenir. Kalite başta olmak üzere, insanların kullanım rahatlığına dikkat ederek ortaya çıkartılan dizayn, ihtiyaca ve duruma göre değişir. 

Pano sistemleri kurulumunu mutlaka uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Profesyonel bir firma olarak, bu noktada hem pano alımın da hem de kurulum ve montajında hizmet veriyoruz.

Piyano pano çeşitlerimizi İnternet adresimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Sektörde kalitesini ve güvenilirliğini ispatlayan nadir firmalardan biri olarak, son derece uygun fiyatlı ve kaliteli panolarımızı kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ayrıca uzman ekibimizden de destek alabilirsiniz. Siz müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için hem kaliteyi hem de uygun fiyatlı ürünler sunuyoruz. Hizmetlerimizden yararlanmak için sayfanı sağ kısmında yer alan Whatsapp butonuna tıklayarak direk bir mesaj veya hemen üstünde yer alan iletişim adresinden bizi arayabilir veya mail göndere bilirsiniz. 

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp