Üretim ekipmanlarında yaşanabilecek insan hatalarının en düşük seviyelere indirilebilmesi ve ürünün kalitesinin muhafaza edilebilmesi için otomasyon sistemlerinden yararlanmaktadır. Buradaki en önemli detay sistemlerin sıfır hataya yakın çalışması ve işlemlerin insan inisiyatifinden kurtulmasıdır. Otomasyon kumanda panoları motorları kontrol edebilmek için kullanılan kumanda devreleri ve kumanda panolarıdır.

İstediğiniz şekilde kullanabileceğiniz otomasyon kumanda panoları meydana gelebilecek olan arızaların önceden tespit edilebilmesi açısından da son derece önemlidir. Kumanda panoları, elektrik panolarının da emniyetli ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmesini sağlayan üniteler arasında yer almaktadır.

 

Otomasyon Kumanda Panoları Nasıl Çalışır?

 

Motorların aşırı akım ya da faz kesintisi gibi durumlarına karşı termik koruma sağlayan ürünler, diğer ünitelerin yüksek ya da düşük voltajlara karşı sigorta korumalarını da sağlar. Güvenlik ve kumanda sistemi her bir ünite için bağımsız olarak tasarlanabilmektedir. Oluşabilecek olan arızaların diğer ünitelerin çalışmasını asla engellememesi gerekmektedir.

 

Otomasyon Kumanda Panosu Çeşitleri Nelerdir?

 

Elektrik panoları girdiğiniz neredeyse tüm sanayi fabrikası, atölye, ofis ve pek çok farklı bölgede kullanılmaktadır. Otomasyon kumanda panoları ise bu ürünlerin daha güvenilir bir şekilde kullanılabilmesiyle güvenilir hale gelebilmesini sağlar. Otomasyon kumanda panoları arasında piyano tip olarak adlandırılan kumanda panoları, PC pano sistemleri, endüstriyel çalışma tezgahları ve dikili tip kumanda panoları yer almaktadır.

Otomasyon kumanda panoları arasında yer alan tüm modellerin kullanım alanları birbirinden farklıdır. Kullanım alanlarınıza göre farklı şekilde seçebileceğiniz bu ürünler çevresel faktörlere karşı da dayanıklı olabilmeyi başarabilen ürünler arasında yer almaktadır. Darbelere ve mekan koşullarına karşı üst düzey dayanıklılık elde edebileceğiniz otomasyon kumanda panoları dünya kalite standartlarında üretilerek sizlere sunulmaktadır.

Otomasyon kumanda panoları fiyatları arasında her kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek seçenekler yer almaktadır. Ürünlerin fiyatları seçilecek olan ürünün modeli ve teknik özellikleri gibi ayrıntılara bağlı olarak değişebilmektedir. Uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde farklı mekanlarınızda kullanabileceğiniz otomasyon kumanda panoları ile çalışmalarınıza büyük bir hız ve güvenilirlik kazandırabilirsiniz. İşlevsel özellikleriyle dikkat çeken ve portatif yapıları sayesinde ilgi gören ürünler kolay kullanıma sahiptir.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp