Menteşeler, elektrik panolarında kullanabileceğiniz ve bu sistemlerin daha kolay şekilde açılıp kapanabilmesini sağlayan araçlar arasında yer almaktadır. Genel olarak metal malzemelerden tasarlanan menteşe modelleri arasında pek çok farklı malzemeden tasarlanan menteşe modelleri yer almaktadır. Kullanıldıkları alanlara sabitlenerek pano kapaklarının daha rahat şekilde açılabilmesi için kullanılmaktadır. Menteşeler büyük çoğunlukla dönebilen bir eksen ve pim yardımı ile çalışmaktadır.

Menteşe Modelleri Nasıl Çalışır?

Menteşe çeşitleri kullanıldıkları alana ve üretim özelliklerine göre farklı şekillere sahiptir. Panolar ile kenar kısımları arasına uygulanan bu ürünler rahat bir şekilde panoların açılıp kapanabilmesini sağlar. Birbirinden farklı renk ve modelde üretilen menteşeler aynı zamanda panoların rengine göre de seçilebilmektedir. Genel olarak düz ve motifsiz olarak üretilen menteşeler güvenilir bir şekilde panoları kullanabilmenizi sağlar.

Elektrik panolarının üretildikleri malzemelerin özelliklerine göre farklı çeşitlerde üretilen menteşeler yer almaktadır. Bir kenarı panonun iç kısmının içerisine doğru yerleştirilen menteşelerin diğer kısımları ise panonun dış kısmına yerleştirilmektedir. Panoların daha yavaş ve güvenilir şekilde kapatılabilmesi için özel mekanizmaya sahip olan özel menteşe modelleri de üretilmektedir.

Menteşe Fiyatları Nedir?

İşlevsel özelliklere sahip olan menteşeler özel fiyat seçenekleriyle sizlere sunulmaktadır. Menteşe fiyatları seçeceğiniz ürünün teknik özellikleri ve boyutlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. İki ayrı kısımdan üretilen menteşelerin iki kısmının da sabitlenmesi montajın doğru şekilde yapılabilmesi açısından son derece önemlidir.

Yaylı mekanizmalara sahip olan menteşe modelleri de üretilebilmektedir. Çift tarafa da açılabilen panolar için özel olarak üretilen yaylı menteşeleri de bu tür panolar için tercih edebilirsiniz. Yaylı menteşelerin içerisinde yer alan sistem sayesinde panoların iki yöne de açılabilmesi ve sonrasında eski haline getirilebilmesi sağlanır. Menteşeler arasından seçim yapacağınız zaman bazı detaylara da dikkat etmeniz gerekebilir.

Seçim esnasında ilk etapta kullanım alanınızı ve panolarınızın teknik özelliklerini göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Böylelikle seçtiğiniz menteşeleri uzun yıllar boyunca dayanıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Farklı türdeki panolar için uygun olan ve pano aksesuarları arasında yer alan menteşelere sizler de ürün kataloglarımıza göz atarak sahip olabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp