Klasör dolapları, günümüzde birçok şirkette sıklıkla kullanılan, son derece işlevsel ürünlerdir. Klasör dolaplarında daha çok iş yerleri ile ilgili evraklar, önemli belgeler yer almaktadır. Klasör dolapları; okul, ev gibi alanlarda da bulunmaktadır, fakat daha çok ofislerde tercih edilmektedir. Ofislerde, bilgilerin güvenliği için bu dolapların kullanımı oldukça önemlidir. Aynı zamanda iş yerlerinde kullanılan bu dolaplar, ortamın düzenini de sağladığı için aranan belgelerin kolaylıkla bulunmasını sağlamaktadır.

 

klasor-dolaplari.jpg

 

Klasör dolapları tercih edilirken en dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri dayanıklı olmasıdır. Bu ürünler dayanıklı olduğu takdirde uzun yıllar boyunca sorun çıkarmadan kullanılabilmektedir. Klasör dolapları yapı olarak sağlam olduğu için beklenilen performansı üst düzeyde göstermektedir. Aynı zamanda bu dolaplar, dışarıdan gelebilecek darbelere karşı son derece dirençlidir. Klasör dolaplarının çizilme yapmaması, kullanımının üstünden uzun zaman geçmesine rağmen yeni gibi görünmesini sağlamaktadır. 

Büyük, küçük bütün firmaların dosyalarını yerleştirmek ve düzen sağlamak için tercih ettiği klasör dolaplarının dayanıklılığının en etkili nedeni, sacdan imal edilmiş olmasıdır. Üretim malzemesi sac olduğu için darbelere karşı direnç göstererek herhangi bir çizilme ve bozulma oluşmasının önüne geçmektedir. Klasör dolaplarının kapasitesini belirleyen unsurlar ise sacın kalınlığı ve büyüklüğüdür. İş yerleri büyüklüğüne uygun dolap tercihi yapmalıdırlar. Kullanım alanına ve amacına uygun olarak doğru klasör dolabı çeşidinin tercih edilmesi gerekmektedir. Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

Klasör Dolapları İle İlgili Püf Noktalar

 

Klasör dolapları, küçük ve büyük çaplı işletmelerin birçoğunda sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat önemli olan iş yerlerinin ihtiyacına uygun olarak doğru seçim yapmalarıdır. Büyük ofisler daha çok büyük klasör dolaplarına ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sayede ofislerde evrakların düzeni sağlanmaktadır ve ihtiyaç duyulan belge anında bulunabilmektedir. Aynı zamanda küçük klasör dolapları da atölye tarzı yerlerde çok fazla işe yaramaktadır. 

Klasör dolaplarının içleri de çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Dosyaların dolap içerisine hangi düzende yerleştirileceği belirlenmeli ve ona göre tercih yapılmalıdır. Klasör dolaplarının boyaları, uzun yıllar boyunca ilk günkü canlılığını korumaktadır. Bunun nedeni ise boya malzemesinin elektrostatik toz boya olmasıdır. Klasör dolaplarının boyutları genel olarak üç farklı kategoride öne çıkmaktadır; 3 çekmeceli, 4 çekmeceli ve 2 çekmeceli klasör dolapları olarak sıralanmaktadır. İhtiyaca göre farklı boyuttaki dolaplar tercih edilmektedir. 

Klasör dolaplarında merkezi kilit sisteminin yer alması, içerisinde yer alan belgelerin güvenilir bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda klasör dolapları, rulmanlı raylı ve teleskopik raylı olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Klasör dolaplarının farklı çeşitleri farklı özelliklere sahip olduğu için kullanıcıların seçim yapması kolaylaşmaktadır. 

Özellikle ofis ve bürolarda yaygın olarak kullanılan klasör dolapları çeşitlerini firmamız üzerinden temin edebilirsiniz. İnternet adresimizden hizmetlerimizi ve ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Birbirinden kaliteli klasör dolapları için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Klasör Dolapları Nasıl İmal Edilir?

 

Klasör dolapları, imal edilirken birçok aşamadan geçilmektedir ve her bir aşamada yapılan işlemler oldukça önemlidir. Klasör dolap çeşitlerinden biri olan çelik klasör dolapları, imal edilmeden önce düz bir levha biçiminde karşımıza çıkmaktadır. Kullanılan makineler ve işçilik sayesinde düz bir levha iken kullanışlı bir dolap haline gelmektedir. Klasör dolaplarının elde edildiği malzeme, dkp sac olarak bilinmektedir. Dkp sacdan elde edildiği için son derece dayanıklıdır. 

Klasör dolapları elde edilmeden önce dkp sac, sac kesme makinesi ile belirlenen boyutlarda kesilmektedir. Daha sonra ise kesilen parçalar, çelik levha üzerinde presleme işlemine tabii tutulmaktadır. Presleme işlemleri, pres makineleri kullanılarak yapılmaktadır. Dolayısıyla ortaya çıkan dolapların kaliteli olması için pres makinelerinin de kaliteli olması gerekmektedir. Presleme işleminden geçen metal saclar, montaj ve boya aşamasına hazır hale gelmektedir. 

Klasör dolaplarının montajı ve boyası, çeşitlerine göre farklı şekillerde yapılmaktadır. Kullanım alanı, montaj işlemini doğrudan etkilemektedir. Aynı zamanda ofislerde kullanılan klasör dolapları ise çoğu zaman belirli renklerde tercih edilmektedir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek klasör dolaplarının nasıl temin edildiği ve nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Uzman ekibimizden klasör dolapları ile ilgili teknik destek de alabilirsiniz. Hizmetlerimizi incelemek için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 

Klasör Dolaplarının Kullanım Alanları

 

Klasör dolapları, birbirinden farklı özelliklere sahip çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır. 2 çekmeceli, 3 çekmeceli ve 4 çekmeceli modelleri, en yaygın olarak kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Klasör dolaplarının farklı modellerinin kullanım alanları da birbirinden farklıdır. Genel olarak klasör dolapları; ofislerde, bürolarda, işletmelerde, atölyelerde, imalathanelerde, fabrikalarda, okullarda, hastanelerde, spor salonlarında ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Kısacası klasör dolapları, hemen hemen bütün sektörlerde kullanılmaya uygun ürünlerdir. 

Klasör dolaplarının ahşaptan ya da metalden imal edilen farklı modellero karşımıza çıksa da daha çok çelik klasör dolapları tercih edilmektedir. Çelik klasör dolapları da bütün sektörlerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Özellikle öğrencilerin, işçilerin ve yetkili personellerin önemli belgeleri arşivlemeleri için ideal dolap çeşitlerinden biridir. Çelik modeller hem daha dayanıklıdır hem de daha güvenlidir. Bu nedenle önem arz eden belgelerin çelik klasör dolaplarında saklandığını daha sık rastlanmaktadır. 

Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak klasör dolaplarının çeşitleri ve kullanım alanları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda internet adresimizi ziyaret ederek klasör dolapları çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz. Yıllara dayanan tecrübemize güvenerek kaliteli dolapları temin edebilirsiniz. Dolaplarımız kaliteli olduğundan uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzman ekibimizle iletişime geçerek klasör dolaplarımız hakkında destek alabilirsiniz. 

 

Klasör Dolaplarının Büyüklüğünün Önemi

 

Klasör dolapları temin edilirken büyüklüğüne dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü firmaların amacına ve alanına göre ihtiyaç duyulan klasör dolabı modellerinin özellikleri farklılık göstermektedir. Mesela büyük ve çok sayıda evrakların bulunduğu ofislerde, daha büyük boyutlara sahip dolapların kullanılması tavsiye edilmektedir. Evrakların çok olduğu firmalar, daha çok 4 çekmeceli modelleri tercih etmektedirler. Büyük klasör dolapları sayesinde, çok sayıda evrakların daha düzenli bir şekilde yerleştirilmesi sağlanmaktadır. 

Çelik klasör dolapları ile ilgili önemli bir ayrıntı ise kullanım alanının ölçüsünün özenli bir şekilde belirlenmesi gerektiğidir. Mesela kullanım alanının ölçüsü 3 metre ise, kullanılacak olan klasör dolabının ölçüsünün en fazla 3 metre olması gerekmektedir. Aksi takdirde dolap sığmayabilir ve bu da dolabın performansını olumsuz etkileyen bir durumdur. Küçük işletmeler ise daha çok 2 ya da 3 çekmeceli modelleri tercih etmektedirler. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek çeşitli boyutlara sahip klasör dolaplarımızı inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanım alanınıza uygun boyutlara sahip özel tasarım dolapları temin etmek için de bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Dolaplardan yüksek oranda verim elde etmek istiyorsanız kullanım alanınıza ve amacınıza uygun tercih yapmanız gerekmektedir. Uzman ekibimizle iletişime geçerek detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz. 

 

Klasör Dolapları Çeşitleri Nelerdir?

 

Günümüzde klasör dolapları çeşitleri arasında yaygın olarak kullanılanlar, ahşap ve metal malzemeden elde edilenlerdir. Klasör dolaplarının elde edildiği malzemeye göre sahip olduğu özellikler farklılık gösterdiği için seçim yapılırken kullanım alanı ve amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Son zamanlarda çelik klasör dolapları, ahşap malzemeden elde edilenlere göre daha yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise metalin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. 

Çelik klasör dolapları hem yapıları gereği dayanıklıdır hem de oldukça düşük maliyetlidir. Bu nedenle günümüzde birçok iş yeri ve okullarda çelik klasör dolapları kullanıldığına rastlanmaktadır. Çelik klasör dolapları dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye ve çizilmelere karşı yüksek oranda dayanıklılık gösterdiği için uzun süre boyunca sorun çıkarmadan kullanılabilmektedir. Çelik klasör dolaplarının avantajlarından diğeri ise, son derece gelişmiş kilitleme sistemine sahip olmasıdır. 

Metal dolaplar, ahşap dolaplara göre daha sağlam ve korunaklı olduğu için özellikle iş yerlerinde işçilerin eşyalarını güvenli bir şekilde tutabileceği alan oluşturmaktadır. Ahşap klasör dolapları ise daha çok, az sayıda personelin bulunduğu işletmelerde tercih edilmektedir. Özellikle hırsızlık riskinin en az olduğu işletmelerde, ahşap klasör dolapları yaygın olarak kullanılmaktadır. İnternet adresimiz üzerinden klasör dolapları çeşitlerimizi inceleyebilir ve kendinize en uygun modeli kolaylıkla temin edebilirsiniz. 

 

Klasör Dolapları Nasıl Monte Edilir?

 

Klasör dolaplarının montaj aşaması oldukça önemlidir. Dolaplarının dayanıklılığını sürdürmesi için sağlam ve doğru bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Klasör dolaplarının sağladığı en büyük avantajlardan biri, taşınabilir olmasıdır. Bu özelliği sayesinde bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşınabilmektedir. Taşıma işlemi tamamlanan bu dolapların kurulumu gerçekleştirildikten sonra montaj işlemi tamamlanmaktadır. 

Klasör dolaplarının kilit sistemi şifreli ya da kilitli model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede içerisinde yer alan evraklar korunabilmektedir. Aynı zamanda bu dolapların içerisinde yer alan evrakların önem derecesine göre alarm sistemi ile güvenliği güçlendirebilirsiniz. 

Firmamız üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçerek klasör dolaplarının montajı ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Kaliteli ve uygun fiyatlı dolaplarımızı, sunduğumuz hizmetleri internet adresimiz üzerinden kolaylıkla inceleyebilirsiniz. 

 

Klasör Dolaplarının Fiyat Aralığı

 

Klasör dolaplarının fiyat aralığı bazı kriterlere göre belirlenmektedir. Bu dolapların fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler; elde edildiği dkp sac kalitesi, boyası ve kilit sistemi olarak sıralanmaktadır. Aynı zamanda piyasanın genel fiyat durumuna göre de klasör dolaplarının fiyatları şekillenebilmektedir. 

Ponis Metal olarak sizler için birbirinden kaliteli ve dayanıklı dolap çeşitlerini hazırladık. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek dolaplarımızın özellikleri, kurulumu ve fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamızı ziyaret ederek dolaplarımızı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Kaliteli işçilik sonucu ortaya çıkan son derece dayanıklı dolaplara sahip olmak istiyorsanız sizleri firmamıza bekliyoruz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp