Gemi panoları, geminin gereksinim duyduğu tüm haberleşme sistemlerinin kumanda edildiği merkezdir. Gemi panoları jeneratörden aldığı enerjiyi elektrik enerjisi olarak alıcılara iletmektedir. Bakır baralar sayesinde gerçekleştirilen enerji dönüşümü geminin tüm hayati donanımlarında kullanılmaktadır.

Gemi panosu ihtiyaçları günün her saati temin ve tedarik edilebilmektedir. Güvenle sipariş verilerek en kısa sürede kurulumu yapılarak kullanıma sunulmaktadır. Ponis metal ürünlerine sahip olabilmek için zaman sınırsız iletişim kurarak sipariş oluşturulabilmektedir.

 

Gemi Panosu Özellikleri

 

Gemi panoları, geminin tüm teknik donanımlarını elektrik akımıyla besleyen ünitelerdir. Gemi panoları jeneratörden aldığı enerjiyi dönüştürerek elektrik olarak kullanıma sunmaktadır. Gemi panosunun çeşitleri arasında jeneratör, ana pano, elektrik panoları, tali pano gibi türleri bulunmaktadır. Gemi panosu çeşitleri arasında, Main Swichboard ya da Emergency Swichboard olarak iki tür donatı bulunmaktadır.

Ponis metal, dünya standartlarına uygun üretimleri ve profesyonel ekibiyle farkını kanıtlamaktadır. Gemi panoları kullanım alanlarına göre yatay-dikey olarak şekillenmektedir. Ponis panoların özellikleri arasında yüksek kalite ve standartlara uygunluğu bulunmaktadır. Elektrik sistemi geminin ana kumanda merkezinden makine dairesine kadar iletişim sağlamaktadır.

Gemi panolarında yer alan koruyucu sistemler sayesinde güvenli ve verimli enerji kullanılabilmektedir. Gemi panolarında bulunan kesici ve koruyucu donatılar sayesinde iş ve işçi güvenliği de sağlanabilmektedir. Yüksek mühendislik çalışması gerektiren gemi panoları mutlaka profesyoneller tarafından kurulmalıdır. Jeneratörle enerji akımı arasında bulunan bakır baralarla enerji sisteme iletilebilmektedir.

 

Gemi Panoları Seçiminde Dikkat Edilecekler

 

Gemi panoları, hem gemi hem de mürettebat adına hayati önem taşıyan ekipmanlardır. Gemi panosu ihtiyacı bulunanlar günün her saati iletişim kurabilir sipariş oluşturabilirler. Ponis metal ürünleri, pano içerisinde bulunan teknik donanımlar ve görsel tasarımı bakımında ilk tercih olabilmektedir. Elektrik dağıtım panosu geminin bütün enerjisini sağlamaktadır.

Swichboar olarak adlandırılan gemi panoları çok önemli sistemlerdir. Bunlar, gerekli olan enerjiyi üreterek jeneratörleri, alıcıları ve aynı zamanda kendilerini de korumaktadır. Gemi panolarında elektrik komuta ve kontrol düğmelerinden görüntü ekranı ve sinyal lambalarına kadar pek çok ayrıntı bulunmaktadır. Geminin ihtiyaç duyduğu bütün noktalara enerji sağlayan panolar yüksek güvenlik ve kesintisiz verim gerektirmektedir.

Gemide en ufak bir aksamaya fırsat vermemek amacıyla maksimum seviyede kontrollü üretilmektedir. Bu bakımdan güvenle tercih edilen Ponis metal ürünleri sektörün en iyileridir. Bulunduğu yerden gemi panosu ihtiyacı olanlar iletişim kurarak ürün ve kurulum hizmeti alabilirler. Ponis metal gemi panoları, alanlara göre mühendislik harikasıdır.

 

Gemi Panosu Fiyatları

 

Gemi panoları geniş kullanım alanına sahiptir. Küçük büyük tüm deniz araçlarında gemi panosu kullanılmaktadır. Ayrıca elektrik panosu olarak tanınan gemi panoları gibi donatı sistemleri, evler, iş yerleri ve fabrikalarda da kullanılmaktadır. Çünkü enerji dağıtım şirketleri tarafından verilen enerji doğrudan kullanılamamaktadır.

Mutlaka dönüştürülerek sağlıklı kullanıma sunulması gerekmektedir. Elektrik panoları bu noktada en önemli sistem donatılarıdır. Elektrik panosu fiyatlarına gelince ihtiyaca göre belirlenmektedir demek doğru olacaktır. Küçük ölçekli be gemi panosuyla büyük ölçekli gemi panosu aynı fiyatta olamamaktadır. Gemi panoları geminin en güvenli bölgesinde yer almaktadır.

Gemi panosu fiyatları üretim ve teknik donanımlarına göre belirlenmektedir. Eksiksiz olarak üretilerek kullanıma sunulan Ponis metal gemi panoları uzun yıllar güvenle hizmet verecektir. Fiyatıyla kalitenin eşitlenmediği Ponis metal ürünleri daima yüksek kaliteyi düşük ekonomik değerden sunmaktadır.

 

Ponis Metal Kimdir?

 

Ponis metal, dünyanın tüm gelişimlerini özenle takip ederek üretimlerinde değerlendirmektedir. Gemi panosu, geminin tüm noktalarında ihtiyaç duyulan elektrik enerjisin sağlamakla görevlidir. Ponis Metal uzun yılların deneyimi ve tecrübesiyle çalışan üretici bir firmadır. Bilir ki; teknolojiyi ne kadar iyi kullanabilirse, üretimleri aynı oranda artacak ve insana düşen ağırlıklar azalacaktır.

Bu inançla üretim bandında bulunan sayısız ürünle sektöre hizmet sunmaktadır. Yüksek kaliteyi uygun fiyata sunarak müşteri memnuniyeti öncelikli olarak çalışmaktadır. Gemi panoları yanında ısıtıcı- soğutucu unsurlar ve pano aksesuarlarını da eksiksiz olarak üretmektedir.

Her geçen gün ürün çeşitliliği ve verimliliğini artırarak yoluna devam etmektedir. Mühendis kadrosu, alanında en iyi eğitimleri alarak sektörde profesyonelleşmiştir. Ekip çalışması ve görev tanımının üretimde olumlu etkisine inanarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Gemi Panosunda Bulunan Detaylar

 

Gemi panolarında bulunan teknik donanımlar verimliliği olumlu etkilemektedir. Bu nedenle Ponis Metal, teknoloji olanaklarını eksiksiz olarak üretimlerine dahil ederek büyümeye devam etmektedir. Sektörün üreticileri arasında ilk sırayı alarak güven vermektedir. Ponis Metal tüm teknik ve elektronik donanımlarını titizlikle geliştirmektedir.

Uzmanlar tarafından öncelikle tasarımı yapılan gemi panoları kullanım alanına ve ihtiyaca göre tasarlanarak kurulmaktadır. Firma güvencesiyle sahip olunabilecek elektrik panoları yüksek güvenlik sağlamaktadır. Kullanıcı memnuniyetini öncelikli hedef olarak kabul eden firma ürünlerinde maksimum verim hedeflemektedir.

Uygun fiyat yüksek kalite garantisiyle tüm ürünlerini kullanıma sunmaktadır. Gemi panosu donatılarına ek olarak aksesuarlar ve iklimleme düzenekleri de bulunmaktadır. Ponis metal, tüm gemi pano üretimlerinde kesintisiz verimlilik hedeflemektedir. Müşteri memnuniyeti kazanabilmenin huzuru ve gururuyla yoluna devam etmektedir.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp