Çalışma tezgâhları genellikle fabrikalarda, tamirhanelerde ve imalathanelerde kullanılan; kesme, oyma zımpara gibi işlemlerin yapıldığı yüzeylerdir. Çalışma tezgâhları genel olarak ağır hizmet ortamlarında yani endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Bakım, onarım, üretim gibi birçok farklı ihtiyaca cevap veren bu ekipmanların farklı modelleri vardır.

Darbe ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olan endüstriyel çalışma tezgâhları, dolaplı ve çekmeceli seçeneklere sahiptir. Bunun yanı sıra boyutları da modeline göre değişmektedir. Bunun yanı sıra farklı renklerde ve seçeneklerde endüstriyel tezgâhlar bulmak da mümkündür. Uzun ömürlü bir kullanım sunan bu tezgâhlar, konforlu bir çalışma alanı yaratır. Bu tezgâhlar fabrika ve atölye gibi alanlarda el ve takım aletlerinin düzenli biçimde muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

Düzenleme ve yerleştirme fonksiyonuyla üretim alanlarının olmazsa olmazı haline gelen çalıma tezgâhları,  çalışırken aletleri asmanızı yarayan ponolara sahiptir. İşlevselliğine ön plana çıkan endüstriyel çalışma tezgâhları, imalathanelerde yaygın olarak tercih edilmektedir. İş ekipmanlarının fazlasıyla kullanıldığı alanlarda, hem dağınıklığa engel olur, hem el aletlerinin güvenle saklanmasını sağlar hem de personel için konforlu ve verimli bir çalışma ortamı yaratır.

İmalathanelerde sıklıkla karşınıza çıkabilecek olan endüstriyel çalışma tezgâhları, bu tip alanlarda birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmaktadır. Siz de teknik personelinize pratiklik ve konfor kazandıracak endüstriyel çalışma tezgâhlarından birine sahip olarak, işlerin çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhları Modelleri

Endüstriyel çalışma tezgâhları birçok farklı modele sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Çeşitliliğin en büyük sebebi ise boyutlar, çekmeceler ve dolapların kullanımıdır. Bununla birlikte bazı ortak özelliklerden de bahsetmek gerekir.

Çalışma tezgâhları ağı hizmet ortamlarında sorunsuz biçimde kullanıma uygundur. Bunun yanı sıra sağlam ve dayanıklı metal iskelet yapısıyla oldukça dayanıklı bir üründür. Bütün elektrikli ve hareketli aksamları; nemli, tozlu ortamlardan korumaktadır. Çekmece ve kapaklar kilitlenebilir özelliklere sahiptir.

Bunların yanı sıra çekmecelerin kendi kendine açılmasını önleyecek şekilde basmalı mandal sistemi vardır. Bu sayede daha güvenli bir kullanım elde edilebilir. Bozuk zeminler için rotil ayar vidalarıyla ayaklarda gerekli ayarlamalar yapılabilmektedir. Endüstriyel çalışma tezgâhlarında pano kancalarının yanı sıra geniş bir aksesuar seçkisi mevcuttur. Darbe ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olan bu endüstriyel tezgâhların çekmeceleri istenildiğinde seperatör ile bölümlenebilmektedir.

Endüstriyel çalışma tezgâhlarının model çeşitliliğinin en büyük sebeplerinden biri boyutlardır. Çalışma ortamınıza göre farklı boyutlarda tezgâh seçmek mümkündür. Bunun yanı sıra dolap ve çekmece sayıları da çeşitliliği artırmaktadır. Beş çekmece ve iki takım dolabı olan modelleri tercih edebileceğiniz gibi, 10 çekmecesi ve 2 dolabı olan tezgâhları da satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kimi modellerde beş çekmeceli takım arabaları vardır. Bunlar özellikle geniş alana sahip olan üretim tesislerinde önemli bir işleve sahiptir. Bazı endüstriyel çalışma tezgâhlarının boyutu iki kişinin çalışmasına rahatlıkla izin verecek ölçüdedir.

Endüstriyel çalışma tezgâhlarına ilişkin geniş seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih ederek, birçok avantaja sahip olabilirsiniz.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhları Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel çalışma tezgâhları, adından da anlaşılacağı üzere yaygın olarak endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Fabrika, imalathane, kafe, bar, otel, restoran, hastane, kamu binaları gibi farklı alanlarda bu tezgâhlara rastlamanız mümkündür.

Bakım ve onarımın gerektiği birçok ortamda bu tezgâhlar oldukça kullanışlıdır. En yüksek dayanıklılığı sağlamak için elektrostatik toz boyalarla boyanan bu ürünler, oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Bu sayede uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Paslanmaz sac gibi materyallerle üretilen tezgâhların uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilmesi, yaygın olarak tercih edilmesinin bir diğer sebebidir. Bu sayede birçok farklı kullanım alanına kavuşmuştur.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhlarının Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel çalışma tezgâhları birçok farklı alanda kullanıma uygundur. Bunun temel sebebi ise çalışma alanlarına sağladığı avantajlardır. Bu avantajlardan şu şekilde bahsedilebilir;

  • El aletlerinin düzenli bir biçimde depolanmasını sağlar.
  • Dolapları ve çekmeceleri sayesinde el aletlerinin nemden ve tozdan korunmasını sağlar.
  • Konforlu bir çalışma ortamı yaratır.
  • Panosu sayesinde, çalışma verimini artırır.
  • Takım arabaları bulunan modeller sayesinde, el aletlerini farklı alanlara tek seferde taşımak mümkündür.
  • Dayanıklı materyallerden üretilmiş olması sayesinde uzun yıllar boyunca kullanıma uygundur.
  • Model çeşitliliği sayesinde ihtiyacınıza uygun boyutlarda bir endüstriyel çalışma tezgâhı bulmak mümkündür.
  • Modeline göre değişmekle birlikte ortalama 80 kg yük taşıma kapasitesine sahiptirler.

Endüstriyel Çalışma Tezgâhları Fiyatları

Endüstriyel çalışma tezgâhları birçok farklı seçeneğe ve modele sahiptir. Bu model çeşitliliği arasından seçim yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta ihtiyaçlarınızdır. Çalışma alanının boyutlarını ve çalışan sayısını belirleyerek bir model tercihinde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle bakım onarım bölümü bulunan fabrika gibi alanlarda takım arabası bulunan modeller size birçok avantaj sağlayabilir. Tercih yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise fiyatlardır.

Endüstriyel çalışma tezgâhlarının fiyatları modellere göre değişiklik gösterecektir. Daha küçük modellerin fiyatları daha düşük olabilirken, boyutlar arttıkça fiyatta da yükselmeler görülebilir. Bunun yanı sıra çekmece ve dolap sayısı gibi özellikler de fiyatlar üzerinde etkili diğer faktörlerdir.

Siz de çalışma alanlarınız için uygun bir endüstriyel çalışma tezgâhı satın almak için Ponis Metal’i tercih edebilirsiniz. Ponis Metal’de birçok farklı model ve tasarımda endüstriyel çalışma tezgâhı bulunmaktadır. Bu sayede ihtiyacınız olan modeli rahatlıkla bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek, çalışma tezgâhları hakkında daha fazla bilgi alabilir ve avantajlı tekliflerimizden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp