Emanet dolabı, görevlilerin ve personellerin ihtiyaca göre özel eşyalarını saklaması amacıyla tasarlanan son derece fonksiyonel dolap modelleridir. Standart ya da özel ölçü farklı modellerden üretilen çelik emanet dolabı, diğer yandan yaşam alanlarınıza alandan tasarruf imkânı tanır. Metal yapısına bağlı olarak üst düzey dayanıklılık özelliği mevcut olan emanet dolabı satın alırken bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır.

Emanet dolaplarında her kapının kendisine ait saklama alanı ve kilit sisteminin bulunması bu ürünlerin güvenli olmasını sağlayan özellikleri arasında yer alır. Bölmelere ayrılan saklama alanları sayesinde tüm eşyalarınızı düzenli bir şekilde emanet dolabında muhafaza edebilirsiniz. Özel dokümanlar, önemli eşyalar ya da kişisel bilgileri saklamak için emanet dolapları en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Metal olmasından kaynaklı sağlam oluşu, uzun ömürlü kullanım imkânını beraberinde getirir.

Emanet Dolabı Çeşitleri

Yaşam alanlarında ve iş yerlerinde işlevsel olmasından dolayı kişisel eşyalarınızı ya da iş yerine ait dökümanları, özel belgeleri saklayabileceğiniz emanet dolaplar standart olarak üç çeşit olarak karşınıza çıkar. Bu çeşitler 5 gözlü emanet dolabı, 10 gözlü emanet dolabı ve 15 gözlü emanet dolabı şeklinde bilinmektedir. Pek çok amaçla kullanılabilen emanet dolapları, çok güvenilirdir. Asma kilit sistemi bulunduğundan, görevli ve çalışanlar kendi getirmiş oldukları asma kilitleri, asma kilit sistemine uygun tasarlanan emanet dolabına takarak güvenilir bir şekilde değerli eşyalarını, belgelerini ya da dokümanlarını bu çelik dolaplarda muhafaza edebilirler.

Emanet dolabını kullanmak isteyen personeller ya da çalışanlar değerli eşyalarını, belgelerini ya da evraklarını emanet dolabın içine depolayıp ardından kilitleyerek güvenli bir şekilde emanet dolabın yanından ayrılabilirler.

Emanet dolapları sadece iş yerlerinde değil alışveriş merkezi gibi günlük olarak pek çok insanın ziyaret ettiği alanlarda da kullanılır. Alışveriş merkezinde elinde çantalarla gezmek istemeyen müşteriler, emanet dolabın içine poşet ve değerli eşyalarını koyarak emanet dolabı kilitleyip anahtarlarıyla birlikte gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilirler.

Bütün emanet dolaplarının ölçüleri de standart olmaktadır. Yüksekliği 180 cm olan emanet dolapların derinliği ise 40 cm’dir. Bu ürünlerin genişliği ise modele göre 120-80 ve 42 olarak farklılık göstermektedir. Özel isteğe bağlı olarak emanet dolaplarda derinlik, yükseklik ve genişlik değişiklik gösterebilmektedir. Firmamızda dilerseniz 30 bölmeli, 28 bölmeli, 15 bölmeli gibi çok daha geniş depolama alanına sahip emanet dolapları bulabilirsiniz.

Emanet dolabı modelleri sadece çelik olarak değil ahşap ve plastik şekilde de üretilmektedir. Bu seçenekler arasında en güvenilir ve en çok tercih edilen emanet dolabı çeşidi elbette çelik dolaplardır. Çelik emanet dolapları dkp sacdan üretilen ürünlerdir. Bu sebeple son derece dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı tanımaktadır. Çelik emanet dolaplarında anahtarlı kilit sistemi kullanımı yer aldığından, eşyaların muhafaza edilmesi ve değerli eşyaların konulması bakımından güvenlidir.

Ahşap emanet dolapları, çelik emanet dolaplarıyla kıyaslandığından daha az rağbet görmektedir. Bu modeller genellikle okullarda öğrenci kullanımı için uygundur. Değerli eşyalardan daha ziyade kıyafet gibi eşyaların muhafazasında kullanıma elverişlidir. Bununla birlikte öğrenciler ahşap eşya dolaplarına kitaplarını rahatlıkla koyabilirler. Bu modellerde çoğunlukla elektronik kilit sistemi olması dikkat çekmektedir. Bu sistem kullanıcılara pratiklik sunduğundan tercih edilmektedir. Oldukça basit bir şekilde kullanılan ahşap emanet dolaplar, günümüzde kullanılmaya devam etmektedir.

Plastik emanet dolapları diğer dolap türlerinden ayıran en önemli özelliği dolap içinin seçime uygun olmasıdır. Bu sayede dolabın içinin dolu olup olmadığı basit bir işlemle anlaşılmaktır. Bu dolap türleri genellikle alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. İhtiyaca göre farklı alanlarda da rahatlık sağlayabilen plastik emanet dolaplar alışveriş merkezlerinde çanta, kaban gibi eşyaları muhafaza etmek için idealdir.

Emanet Dolap Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Emanet dolaplarının kullanım alanına göre çeşitlerinde farklılık gözlemlenir. Bu ürünlerin işlevi, yapısı, boyutu gibi belli başlı özellikler kullanım biçimini doğrudan etkileyen faktörlerdir. Emanet dolap satın almadan önce, kullanmak istediğiniz alana uygun renk tercihi yapmanız gerekmektedir. Birçok emanet dolap alternatif arasından seçim yapmak, kullanıcı memnuniyetini doğrudan etkilediğinden özen gerektirir. Özellikle üretim esnasında kullanılan materyalin kalitesi, uzun vadede kullanım açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır.

Emanet dolapları dilediğiniz her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Okul, hastane ya da iş yeri gibi günlük olarak kullanılan alanlarda emanet dolaplara çok fazla yer verilmektedir. Nitekim kütüphane gibi ortamlarda bu dolaplar neredeyse 24 saat boyunca bir fiil kullanılır. Kamusal alanlarda emanet dolaplarda sıvı malzemeler saklamak yasaktır. Bunun sebebi kullanım talimatlarına ne kadar uyulursa, emanet dolapların ömrünün o kadar uzun olmasıdır.

İhtiyacınız olan teknik özelliklere sahip emanet dolabı satın almadan önce mutlaka Ponis Metal web sitesini ziyaret etmelisiniz. Firmamızın uzman kadrosundan emanet dolaplar hakkında gerekli bilgi ve desteği alabilir, ürünün kullanım alanı ve çeşitleri hakkında gerekli bilgi edinebilirsiniz.

Emanet Dolap Fiyatları

Emanet dolapların fiyatları belirlenirken, belirleyici unsur ürünün dayanıklılığı, büyüklüğü ve içerisinde yer alan dolabın sayısıdır. Aynı zamanda ürün kalitesi ve markası da fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. Kendini ispatlamış ve rakiplerinden bir adım önde olan firmaların üretimleri de son derece kaliteli olduğundan, bu firmalarda satışa sunulan emanet dolapların fiyatları diğer firmalara göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Ancak bu noktada önemli olan nokta ürün dayanıklılığı ve uzun ömürlü kullanım olduğundan daima tercihinizi iyi firmalardan yana kullanmanız tavsiye edilir. Ponis Metal bu firmalardan biridir.

Emanet dolap satın alırken kaliteyi ön planda tutmanız gereklidir. Sadece uygun fiyat aralıklarında diye rağbet edeceğiniz emanet dolaplar, kısa süre içerisinde deforme olacağından aradığınız verimi elde etmeniz mümkün değildir. Hem zamandan hem de nakitten zarar etmemek adına Ponis Metal kalitesini mutlaka deneyimlemelisiniz.

Ponis metal uzun yıllardan beri bu sektörde nitelikli üretimleriyle ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla dikkat çekmeyi başaran alanında profesyonel bir firmadır. Çalışma tecrübemize güvenerek gönül rahatlığıyla yaşam alanlarınız için emanet dolabını firmamızdan temin edebilirsiniz.

Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Ponis Metal web sitesini ziyaret ederek ihtiyacınız olan emanet dolabı bütçeye uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz. Kaliteye sahip olmak, Ponis Metal sayesinde artık hiçte zor değil. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmet vermek için özverili şekilde çalışmalar yapan uzman ekibimiz her konuda ihtiyaç duyduğunuz desteği sizlere sunmaktadır.

Firmamızın sunduğu tüm avantajlardan ve ayrıcalıklı kampanyalardan yararlanmak için sizde hemen şimdi Ponis Metal web sitesine göz atın.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp