Dosya dolapları ofislerde, büyük kurum ve kuruluşlarda, holding, şirket ve fabrikalarda muhafaza edilmesi gereken her türlü belge ve dosyanın saklama alanı olarak kullanılan metal dolaplardır. Uzun süre belgelerin birikmesi, zaman içinde ofis dosya dolabı ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. 

Bu metal dolaplar, ofis ve şirketlerde evrak ve dosyaları kolay bir şekilde muhafaza edebilmek için özel olarak üretilmektedir. Bu sayede ilgili alanda dosyalar düzen ve tertip içinde korunmakta ve aranan evraka kolay şekilde erişim sağlanmaktadır.

Ofis dosya dolaplarında fonksiyonel özelliklerinin arttırılması için numaralama ve alfabetik sıralama uygulanmaktadır. Bu sistemin amacı, bir dosyaya ulaşmak isterken zaman kaybetmemek ve basit bir şekilde dosyaya ulaşmaktır. Şirket ve kurumlarda biriken dosyaların konulacak yer sıkıntısı yaşatması, metal dosya dolaplarına olan ihtiyacın artmasına sebep olmuştur. Bu dolapların çelik malzeme kullanılarak üretilmesi, dolabın daha uzun ömürlü ve dayanıklı olması adına son derece önemlidir.

Ofislerde kullanılan tüm dolapların belirli bir amacı vardır ve bu amaca hizmet etmek zorundadır. Dosya dolapları da iş yerlerinde bulunan dosya, evrak, klasör gibi belgelerin konulması için olmazsa olmazdır.

 

Dosya Dolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

 

Dosya dolapları hastaneler, devlet daireleri, bankalar, fabrikalar ve okullar gibi evrak ve dosyanın çok fazla biriktiği kurumlarda ihtiyaç duyulan bir üründür. Çelik dosya dolapları bu belgeleri hem saklamak he de arandığı zaman çok fazla zahmet etmeden ulaşabilmek için kullanılır ve oldukça işlevseldir. Nitekim devlet dairlerinde de metal dosya dolaplarını önemi çok büyüktür. Devlet onayının bulunduğu belgeleri düzenlerken, aynı zamanda güvenli ortamda saklanma olanağıyla hayatı kolaylaştırır.

Kurum ve kuruluşların demirbaşı olan dosya dolapları geçmiş yıllardan günümüze kadar belgelerin en sağlıklı şekilde saklanmasına yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte işletme ve kurumlarda işlem yapılırken zaman kaybına engel olurken diğer yandan dosyaların düzenini sağlayarak dosyalar arasında oluşan karışıklığın iş hacmini arttırmasına engel olmaktadır.

Dosya dolapları, belge ve bilgi özelliğine sahip olan sözel, sayısal ya da görsel verilere ait olan tüm dokümanların saklandığı ergonomik ve oldukça işlevsel saklama alanları olarak bilinir. Dosya ve evraklara hızlı şekilde erişmek, özellikle iş hayatında zamanla yarışıldığından çok önemlidir. Zamandan tasarruf ederek, düzen içinde konumlandırılmış bir dosyada yer alan dokümana ulaşmaya çalışırken zaman kaybının önüne geçen bir kolaylıktır.

Metal dosya dolapları farklı malzeme, ebat ve renkte kişiye özel olarak üretilebilmektedir. Dosya ve evrakların düzenli ve muntazam bir görünüme sahip olması için günümüzde dosya dolaplarına iş yerlerinde çok fazla yer verilmektedir. Bu dolaplar, özellikle çoklu çalışma alanlarında belgeler arasında karışıklığın ve odalarda oluşan dağınıklığın önüne geçer. Son derece dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen bu dolaplar, gelişmiş güvenlik sistemleri ile donatılır. Üst düzey kalite standartları uygulanarak kullanıcıyla buluşturulan bu dolaplar özellikle önemli dosya ve evrakların korunmasında etkin rol oynar.

Teknolojinin yeniliklerinden yola çıkılarak üretilen dosya dolapları raylı, çift yönlü, volanlı, tek kapaklı farklı alternatiflerle karşınıza çıkar. Bu yapılarından dolayı ergonomik oluşu ve işlevsel tüm özellikleri kullanıcı konforunu arttırmak ve aynı anda dar alanlarda yerden tasarruf etmeyi sağlayan niteliktedir.

Özellikle doküman ve belgeleri ararken, yerleştirirken ya da bulma sorunları ortadan kaldırmaya hedefleyen dosya dolapları, kullanıcının zamandan ve emekten tasarrufunu sağlarken güvenli saklama imkânı tanır.

Melik metal malzemelerle üretildiğinden, içerisinde en önemli dosya ve evraklarınızı sakladığınız dosya dolabının olası yangın, deprem gibi doğal afetlerden olumsuz etkilenme gibi bir durumu söz konusu değildir. Öyle ki güvenlikli kilit sistemi ile art niyetli şahısların yaklaşımlarına karşı da korumak istediğiniz belge ve bilgileriniz güvende kalacaktır. Dilediğiniz renk seçeneğinde dosya dolabını Ponis Metal farkıyla satın alabilirsiniz. Firmamız tüm ürünlerinde kalite standartlarını baz alır ve cazip fiyatlarla kullanıcıya sunar.

Metal dosya dolapları, ihtiyaç duyduğunuz alanın genişliğine göre dilediğiniz ebat ve renklerde size özel olarak üretilebilmektedir. Bununla birlikte dosya dolaplarında standart ölçülerde bulunur. Bu standart ölçüler ikili, üçlü, dörtlü dolaplara göre farklılık gösterir. Fonksiyon bakımından zengin olan bu dolaplarla dar alanlardan bile dilediğiniz şekilde tasarruf etmek mümkündür.

Raylı sistemle üretilen dosya dolaplarının en küçük olanları ortalama olarak 100 cm genişlik, 30 cm derinlik, 217 cm yüksekliğe sahiptir. Bu ebatlar, dolabın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden dolap seçenekleri arasından karar vermeden önce, dosya dolabını kullanacağınız alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Metal dosya dolaplarında alternatif model ve boyutların olması, işletmelerin seçim yapmasını kolaylaştırmaktadır.

 

Dosya Dolabı Fiyatları

 

Dosya dolapları kendi içerisinde farklı modellere ayrıldığından, bu modellerde fiyat farkı mevcuttur. Sahip olduğunuz alanın büyüklüğü, üretim sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi, dolabın ebatı, fiyat konusunda fark eden etkenler arasında yer alır. Dolayısıyla kaliteli modeller tercih ettiğinizde ürünün ebatlarına ve kalitesine göre fiyatta artış yaşanacaktır.  

Dosya dolabı çeşitlerine bakıldığında, pek çok farklı modellerden söz edilebilir. Bu modeller arasından satın alma konusunda karar vermek, tamamen sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Dosya dolaplarında var olan kilit sistemi, gönül rahatlığıyla kişisel verilerinizi bu dolapların içinde saklayabilme konforunu kullanıcıya sunduğundan pek çok iş yerinde güvenlik zafiyetinin önüne geçmektedir.

Bu anlamda kullanım alanınızı, dosya dolabına ayıracağınız bütçeyi netleştirdikten sonra ürün arayışına girmeniz daha sağlıklı olacaktır. Öncesinde metal dolaplar hakkında bilgi sahibi olmak, ürün kıyaslama konusunda size yardımcı olacaktır.

 

Nitelikli Dosya Dolabı Alternatifleri Ponis Metal Farkıyla 

 

Dosya dolabı satın alırken, firma seçimine çok dikkat etmeniz gerekir. Bu ürünler çok fazla kişi tarafından aktif şekilde kullanıldığından, dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olduğundan emin olmanız gerekir. Bilinmeyen firmalardan dosya dolabı satın almak, bir anlamda risk almak demektir. Bu dolaplar eğer aradığınız kalite standartlarında üretilmediyse, kısa zaman içerisinde kilit sistemi arıza verebilir, kapağı kırılabilir ve ürün deforme olabilir. Bu sebeple daima işini özveriyle gerçekleştiren, sektörde adını başarısıyla duyurmayı başarmış firmalara yönelmeniz gerekir.

Ponis Metal, dosya dolabı üretimi konusunda da diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi kaliteden asla ödün vermeyen profesyonel bir firmadır. Çok uzun zamanlardan beri bu işin içinde olan ve alanında uzman kadrosuyla ve kaliteli ürünleriyle uzun ömürlü sorunsuz ürün kullanımı sağlayan firmamız, birçok ürün seçeneğiyle sizlere hizmet vermeye devam ediyor. Yaşam alanlarınızı Ponis Metal tecrübesi ışığında dekore etmek sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Geniş ürün yelpazesine sahip olan Ponis Metal web sitesini ziyaret ederek evinizde ya da iş yerinizde ihtiyacınız olan ürünler cazip fiyatlarda satın alabilirsiniz. Firmamız bu sektörde müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak başarısını ispatlamakla kalmayıp, ürünlerinde her bakımdan kaliteye ön planda tutmaktadır.

Bununla birlikte kolay alışveriş ve kaliteli hizmeti bir arada bulabileceğiniz Ponis Metal’den satın aldığınız tüm ürünler uzun ömürlü ve dayanıklılığı ile dikkat çekmektedir. İş yerinizde kullandığınız ürünlerle fark yaratmak istiyorsanız, işlevsel ürünlerin konforuna sahip olmak için firmamıza bir şans vermelisiniz. Kaliteye sahip olmak Ponis Metal sayesinde artık bir tık uzağınızda.

Bizim ile iletişime geçin
Bize ihtiyaçlarınızı anlatın ve sizin için ideal çözümü tasarlayalım.
İletişim
Whatsapp